Rain Peerandist saab neljapäeval teine Eesti korvpallikohtunik Euroliigas ({{commentsTotal}})

Rain Peerandi
Rain Peerandi Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Eesti saab neljapäeval teise kohtuniku Euroopa klubikorvpalli kõrgeimale tasemele, kui Euroliigas teeb 1. detsembril Kaasanis debüüdi 32-aastane Rain Peerandi.

Uudis selle kohta, et Rain Peerandist võib saada meie teine vilemees Euroliigas, hakkas selgeks saama enam kui kuu aega tagasi. Testid õnnestusid, kutse esitati ning ajada jäid vaid formaalsused.

Olukorras, kus Euroliiga kohtunike üldarv kahaneb mulluse 100 pealt umbes 60 peale, on Eesti selles seltskonnas esindatud nüüd kahe vilemehega. Lätil kahanes see arv näiteks neljalt kahele, Leedul suisa ühele, viitas Korvpalliliidu kohtunike divisjoni juht Aare Halliko.

Halliko lisas: "Tegu on suure tunnustusega Rainile, kes Euroopa väljakutel on vilistanud kõigest alla kahe ja poole hooaja. Kui mind valiti, oli konkurents 90-100 hulka, mitte 60 sekka."

Rain Peerandi vilistas sel suvel U-18 neidude B-divisjoni ja U-16 noormeeste A-divisjoni pronksimänge. 2015. aasta kevadel vilistas ta Eurochallenge sarja finaalturniiril. Septembris EM-valiktsüklis mõistis Peerandi vanemkohtunikuna õigust Island-Küprose mängul ning kolmanda kohtunikuna Slovakkia-Montenegro mängul.

Kaasani Uniksi ja Milano EA7 kohtumine Tatarimaal algab Eesti aja järgi kell 18.00. Rain Peerandi on kirjas teise kohtunikuna kreeklase Elias Koromilase ja hispaanlase Carlos Cortesi kõrval. Uniksil on tabelis kaks, Milanol neli võitu.

Toimetaja: Siim Semiskarvõrkpallitriumf
Gheorghe Cretu
Cretu: praegust koondist ei saa kolme aasta tagusega võrrelda

Eesti meeste võrkpallikoondis naasis täna Mehhikost Maailmaliiga kolmanda tugevusgrupi meistritena. Koondise peatreener Gheorghe Cretu rääkis ERR-ile, et on koondis kolme aasta jooksul märgatavalt arenenud.

Uuendatud: 22:15 
tennis
Marin CilicMarin Cilic
Cilic jahib viieaastase vaheaja järel Londoni tiitlit

Meeste tennise maailma edetabelis seitsmendal real paiknev Marin Cilic püüab Londonis peetaval Queen’s Clubi tenniseturniiril karjääri teist võitu muruväljakuil.