Tribuntsov ei tohi Eesti meistrivõistlustel enda koduklubi eest võistelda ({{commentsTotal}})

Ralf Tribuntsov Autor: Eesti Ujumisliit

Eesti koondislane ja mitmekordne Euroopa lühiraja meistrivõistluste finalist Ralf Tribuntsov ei tohi 17.-19. detsembrini toimuvatel Eesti lühiraja meistrivõistlustel esindada enda koduklubi Audentese Spordiklubi.

Et Tribuntsov õpib ja treenib USA-s Lõuna-California ülikoolis (USC), siis erinevate NCAA reeglite pärast ei tohi eestlane Audentest esindada, kirjutab Priit Aaviku Ujumisblogi. USC ujumismeeskond läheb nii-öelda jõulupausile alates 20. detsembrist ning enne seda ei tohi Tribuntsov esindada ühtegi teist klubi, vastasel juhul võivad sellega kaasneda trahvid ja ta kaotab õiguse osaleda märtsis toimuvatel USA üliõpilasmeistrivõistlusel.

"Kui Eesti lühiraja meistrivõistlused toimuksid ajavahemikus 20.-26. detsember, siis võiks Tribuntsov esindada enda koduklubi," selgitas USC ujumismeeskonna tehniline direktor Brad Boswell. "Igal ujumisvõistkonnal algab puhkus erineval ajal ning tänavu on USC võistkonnal selleks kuupäevaks 20. detsember.“

Boswell lisas veel, et Tribuntsov saab küll Eesti lühiraja meistrivõistlustel osaleda, aga ta peab stardilehel üles antud olema individuaalsportlasena ning ilma koduklubita. "Ülikoolihooajal saab sportlane esindada ka enda koondist rahvusvahelistel võistlustel, kuid hooaja sees teisi klubisid peale oma ülikooli esindada ei tohi," selgitas ameeriklane keerukaid NCAA reegleid.

Samuti USA-s õppiv ja treeniv Karl Johann Luht saab esindada enda koduklubi Garanti Spordiklubi tänavustel meistrivõistlusel, sest Luhti ülikool Louisiana läheb jõulupuhkusele enne 17. detsembrit.

 

Toimetaja: Anders NõmmŽalgiris alistas Maccabi, kuid play-offi uks jäi suletuks

Korvpalli Euroliigas kindlustas Istanbuli Anadolu Efes 80:77 võiduga linnarivaali Fenerbahce üle koha kaheksa parema hulgas, edasipääs jäi kättesaamatusse kaugusesse võõrsil Tel Avivi Maccabi 93:77 alistanud Kaunase Žalgirisele.

tennis
VIDEOD | Väljakule jooksnud iguaan peatas Miami tenniseturniiril mängu

Miamis peetavalt kõrgetasemelisel tenniseturniiril pälvis esimese ringi mängu ajal kõvasti tähelepanu ootamatu külaline – väljakule jooksis iguaan, kelle tõttu tuli kohtumine mõneks ajaks peatada.