VIDEOD | U-20 jalgpalli MM-i finaalis kohtuvad Põhja-Korea ning Prantsusmaa naiskonnad ({{commentsTotal}})

Jalgpall
Jalgpall Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Paapua Uus-Guineas toimuvatel kuni 20-aastaste naiste jalgpalli maailmameistrivõistlustel kindlustasid koha laupäeval toimuvasse finaali Põhja-Korea ning Prantsusmaa.

Esimeses poolfinaalis oli Põhja-Korea lisaaja järel 2:1 üle USA naiskonnast. 50. minutil avas penaltist skoori Jon So Yon, Natalie Jacobs viigistas seisu minut enne normaalaja lõppu. Põhja-Korea võiduvärava lõi kõigest minut pärast lisaaja algust Ri Hyang Sim.

Mängu kokkuvõtet on võimalik näha siit.

Ka teises poolfinaalis Prantsusmaa ja Jaapani vahel otsustati mäng lisaajal ning skooriga 2:1. 0:0 lõppenud normaalaja järel viis Clara Mateo prantslannad 99. minutil juhtima, kaks minutit hiljem suurendas Prantsusmaa eduseisu Juliane Gathrat. Kuigi Yuka Momiki vähendas 109. minutil penaltist jaapanlannade kaotusseisu minimaalseks, viigiväravani ei jõutud.

Põhja-Korea U-20 koondis triumfeeris MM-il ka 2006. aastal, Prantsusmaa pole varem finaali jõudnud. 2012. aastal kohtusid Põhja-Korea ning Prantsusmaa Aserbaidžaanis toimunud U-17 MM-i finaalis, 14 toonases finaalis mänginud jalgpallurit kuuluvad ka praegu kahe riigi koondistesse.