Egon Kaur WRC2-sarjast: lähen võitlema etapivõitude eest ({{commentsTotal}})

2016. aastal autoralli Eesti absoluut- ja N-rühma meistritiitli võitnud Egon Kaur-Silver Simm plaanivad uuel aastal kaasa teha MM-etappidel. Võistlusklassiks on WRC2 ning eesmärgiks võidelda etapivõitude eest.

Egon Kaur tahakse tuleval hooajal kaasa teha kolmel kuni neljal MM-etapil ning eeskätt peab ta silmas suviseid võistlusi. "Üritaks mõned etapid R5 autoga maailmaareenil kaasa teha," ütles Kaur Vikerraadiole. "Kui palju ja millised, seda ei oska veel öelda. Tuleb valida eestlaste jaoks trumprallid, nagu Poola, Soome ja Wales."

Rootsi talveralli etapp sõidetakse vähem kui kolme kuu pärast ning seal ei kavatse Kaur startida eelkõige seepärast, et säästa vahendeid suvisteks etappideks. Lisaks oleks ühe pinnase lisandumine tema kalendrisse selgelt liiga suur kulu ning kuigi see lisandaks R5-auto kogemust, siis kruusal sõitmisele see eriti kaasa ei aita. "Talveralliga me riskima ei hakkaks. Pigem keskendume kruusale ja suvele," tõdes Kaur.

Seda enam peab Kaur vajalikuks enne rallit läbida korralikult testikilomeetreid. Üheks põhjuseks on kindlasti kaardilugeja Silver Simm, kelle jaoks oli lõppenud aasta esimene täispikk hooaeg ralliautos. Teisalt ei ole MM-rallidele mõtet minna nalja tegema ning eesmärgiks on seatud esikoha konkurentsis püsimine. "Ei ole mõtet minna peale täiesti nullist, sest see oleks raha tuulde loopimine," sõnas Kaur. "Kuid käsi tuleb soojaks saada, et olla konkurentsivõimelised. Tahaks juba esimeses stardis olla kiired ning sihtida esikoha aegasid. Meil seda varianti ei ole, et minna sinna paariks etapiks kogemusi omandama."

MM-sarja kogemus on Kauril olemas 2011. aastast, kui ta tegi kaasa WRC Akadeemia sarjas ning jäi kokkuvõttes napimast napimalt teiseks. Hooaja lõpuks Craig Breeniga võrdselt punkte kogunud Kaur oli iirlasest teeninud vähem katsevõite ning jäi ilma poole miljoni euro suurusest auhinnarahast.

29-aastasest Kaurist kolm aastat nooremal Breen'il on järgmiseks hooajaks leping Citroeni meeskonnaga, kelle ridades sõitis ta MM-rallidel ka tänavu ning tõusis Soome rallil esmakordselt poodiumile WRC-arvestuses.

MM-karusselli hõngu on Kaur pärast 2011. aastat nuusutamas käinud veel vaid korra, kui osales kaks hooaega tagasi Itaalia MM-rallil, kuid oli selle sunnitud katkestama. Uue hooaja plaanid tuleks Egon Kauri sõnul lukku lüüa hiljemalt talve lõpuks. "Pärast talihooaega hakkavad tähtajad kukkuma," teadis Kaur rääkida. "Vormi saavutamiseks tuleb teste teha ja paaril kohalikul rallil osaleda. Järgmisel aastal on meie põhisuunaks MM, Eesti etappe võtamegi treeninguna."

Toimetaja: Ivo DobkevitschFOTOD | Maadluslegend August Englas saadeti viimsele teekonnale

Täna toimus 21. märtsil meie seast lahkunud kahekordse maadluse maailmameistri August Englase ärasaatmine.

tennis
Ratastoolitennisistid tõid turniirilt Eestile 11. koha

Eesti ratastoolitennisistid Viljar Villiste, Mait Mätas ja Urmo Voogla võitlesid Eestile Portugalis toimunud World Team Cup Euroopa kvalifikatsioonivõistlusel 11. koha. Turniiri võidu noppis Poola.