Eneseanalüüsi teinud Laanmäe muutis oma treeningplaane ({{commentsTotal}})

Odaviskaja Tanel Laanmäe on lõppenud hooaja kordaminekuid ja ebaõnnestumisi põhjalikult analüüsinud.

Positiivse poole peale jäi kindlasti juunis visatud isiklik rekord 85.04 ja asjaolu, et tõsised tervisehädad teda ei kimbutanud. Veebruaris lõppes aga ootamatult Laanmäe koostöö treener Heino Puustega. Tiitlivõistlustel 27-aastane odamees soovitud tulemusi teha ei suutnud ning finaaliuks jäi tema jaoks suletuks. Amsterdami Euroopa meistrivõistlustel sai Laanmäe 15. koha, tulemusega 80.46, Rio de Janeiro olümpiamängude kvalifikatsioonis viskas ta sentimeetri võrra vähem ning oli oma olümpiadebüüdil 18. Järgmisel aastal on Laanmäel võimalus oma unistus tiitlivõistluste finaalist teoks teha augustis Londonis toimuvatel maailmameistrivõistlustel.

"Hooaeg kulges tõusude ja mõõnadega ning oli palju möödapanekuid," ütles Laanmäe Vikerraadiole. "Tiitlivõistlustel viskan küll 80+ meetrit oda ära, kuid 84-85 mitte. Pärast analüüse jõudsime järeldusele, et treeningutel on üle pingutatud. Selleks, et tiitlivõistlustel teha aasta parim sooritus, tuleb enne seda puhata ja viimistleda viimaseid asju. Heaks näiteks olid olümpiamängud. Pärast Riot lasin koormused poole võrra alla ning tulemused läksid paremaks."

Laanmäe meelest on tähtis ennast tunda. "Sa võid raamatut lugeda ja teisi vaadata, kuid kui ise ennast ei tunne, siis edu ei saavuta," tõdes Laanmäe. "Enne Eesti meistrivõistluseid võtsin koormused maha ning olin sellises vormis, millises tahtnuks olla olümpial ja EM-il. Mina aga üritasin tiitlivõistlusteks veelgi paremaks saada, aga kui tahad liiga palju, siis ei saa üldse midagi. Kurb, et sellest alles nüüd aru sain."

Laanmäe tunnistas, et alguses oli ilma treenerita raske. "Tekkisid vaimsed pinged ja ebakindlus, et kuidas ma küll hooaja alguses hakkama saan," meenutas Laanmäe. "Kuigi talvel sai korralikult trenni tehtud, avaldas treeneri puudumine mingit mõju."

Laanmäe kavatseb MM-i hooajaks ennast teismoodi ette valmistada. "Seni olen ma parimas vormis olnud märtsis," sõnas Laanmäe. "See tähendab, et olin hooaega alustanud liiga vara. Nüüd muutsimegi seda ja kui varem sai tõsiste treeningutega pihta hakatud oktoobris, siis sellel aastal novembris."

Toimetaja: Ivo DobkevitschFOTOD | Maadluslegend August Englas saadeti viimsele teekonnale

Täna toimus 21. märtsil meie seast lahkunud kahekordse maadluse maailmameistri August Englase ärasaatmine.

tennis
Ratastoolitennisistid tõid turniirilt Eestile 11. koha

Eesti ratastoolitennisistid Viljar Villiste, Mait Mätas ja Urmo Voogla võitlesid Eestile Portugalis toimunud World Team Cup Euroopa kvalifikatsioonivõistlusel 11. koha. Turniiri võidu noppis Poola.