Spordimuuseum võttis kasutusele uue visuaalse identiteedi ({{commentsTotal}})

Eesti Spordi-ja Olümpiamuuseumi uus logo
Eesti Spordi-ja Olümpiamuuseumi uus logo Autor/allikas: Eesti Spordi-ja Olümpiamuuseum

SA Eesti Spordi-ja Olümpiamuuseumil on tänasest kasutusel uus visuaalne identiteet, mis sümboliseerib spordi kirevust ja mitmetahulisust ning annab muuseumile juurde Olümpiamuuseumile omasema värvilahenduse.

Lisaks olümpiavärvides logole on uue visuaali terviklahenduse osaks ka muster, mis moodustab Eesti kontuurkaardi. Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi juhi Siim Randoja sõnul õhkub muuseumi uuest visuaalist korraga nii nooruslikku julgust kui ka traditsioone ja meie spordilugu. „Logo näol oleme nooruslikus sümbioosis spordiajaloos absoluutselt pühade olümpiavärvidega, mustriga aga rõhutame kaasaegset patriotismi, mida Spordimuuseum täna ja edaspidi spordiajaloo kogumise, talletamise ja eksponeerimisega kannab,“ kirjeldas Randoja. Visuaalse identiteedi terviklahenduse on disaininud suurte kogemustega ja kõrgelt pärjatud Neway AD loovtiim.

Siim Randoja sõnul on uue visuaali kasutuselevõtt muuseumi jaoks igati loogiline. „Seda võib nimetada esimeseks sammuks, mida muuseumisõbrad ja külastajad avalikult tunnetavad, aga tegelikult on muuseum viimaste kuude jooksul tasapisi ja väikeste sammude kaupa uuenenud,“ selgitas ta. „Muuseum muutis aasta esimeses pooles nime ja õiguslikku vormi, saades juurde Olümpiamuuseumi nimetuse ja muutudes sihtasutuseks, vahetus juhtkond, toimunud on muutused muuseumi struktuuris,“ loetles Randoja seniseid samme. Enne jõule avatakse Randoja sõnul ka muuseumi uus veebikodu, mis hakkab samuti astuma ühte jalga uue identiteediga, vastates paremini muuseumi tänastele vajadustele ja kõrgematele kvaliteedistandarditele. „Mõne kuuga vahetub Spordimuuseumi visuaal sammhaaval täielikult välja,“ kinnitas Randoja.

Spordimuuseum hakkab järk-järgult üha rohkem laienema ka sotsiaalmeediasse, pakkudes Eesti spordisõpradele senisest rohkem infot ja põnevaid hetki muuseumis toimuva osas, aga ka vahvaid noppeid Eesti spordiloost. "Soovime seeläbi Spordimuuseumist huvituvat kogukonda senisest enam kõnetada," ütles Randoja.

Kõik see on Randoja sõnul aluseks järgmisel aastal avatavale muuseumi läbi aegade suurejoonelisemale aastanäitusele, mille sisu saab olema kardinaalselt erinev senisest Spordimuuseumis pakutavast. Aastanäituse sisu osas annab Spordimuuseum täpsemat infot 2017. aasta esimestel kuudel. Seniks tasub hoida silm peal meie uuel kodul Facebookis- www.facebook.com/spordimuuseum.

Toimetaja: Siim SemiskarRussell Westbrook
Kolmikduublite kuningas Westbrook valiti MVP-ks

Korvpalliliiga NBA põhihooaja kõige väärtuslikumaks mängijaks nimetati esmakordselt Oklahoma City Thunderi mängujuht Russell Westbrook.

John McEnroeJohn McEnroe
John McEnroe: meeste hulgas Serena Williams 700 seas ei oleks

Karjääri jooksul seitse suure slämmi turniiri võitnud endine maailma esireket John McEnroe avaldas, et kui viimastel aastatel naiste tennist valitsenud Serena Williams mängiks meeste seas, oleks tal raskusi maailma edetabelis 700 hulka jõudmisega.

Dairis Bertans
"Läti rakett" liitub Itaalia tippmeeskonnaga

Itaalia suurklubi Milano Olimpia ehk EA7 Emporio Armani sõlmis Eurobasketi andmetel lepingu 28-aastase lätlase viskavast tagamängijast Dairis Bertansiga, kes eelmisel hooajal esindas Türgi klubi Darüssafaka Dogus.

Gert JõeäärGert Jõeäär
Eesti meistriks kroonitud Jõeäär: terve sõit oli piin

Gert Jõeäär tuli teist korda Eesti meistriks jalgratturite grupisõidus. Võisteldi Tartu maakonna teedel ja hõbeda sai Alo Jakin ning pronksmedali Rein Taaramäe.

tennis
Feliciano LopezFeliciano Lopez
Lopez üllatas Cilicit ja teenis karjääri kaalukaima võidu

Londonis muruväljakuil peetud Queen’s Clubi tenniseturniiril triumfeeris üllatuslikult 35-aastane hispaanlane Feliciano Lopez, kes alistas finaalis 4. asetatud horvaadi Marin Cilici.