Spordimuuseum võttis kasutusele uue visuaalse identiteedi ({{commentsTotal}})

Eesti Spordi-ja Olümpiamuuseumi uus logo Autor: Eesti Spordi-ja Olümpiamuuseum

SA Eesti Spordi-ja Olümpiamuuseumil on tänasest kasutusel uus visuaalne identiteet, mis sümboliseerib spordi kirevust ja mitmetahulisust ning annab muuseumile juurde Olümpiamuuseumile omasema värvilahenduse.

Lisaks olümpiavärvides logole on uue visuaali terviklahenduse osaks ka muster, mis moodustab Eesti kontuurkaardi. Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi juhi Siim Randoja sõnul õhkub muuseumi uuest visuaalist korraga nii nooruslikku julgust kui ka traditsioone ja meie spordilugu. „Logo näol oleme nooruslikus sümbioosis spordiajaloos absoluutselt pühade olümpiavärvidega, mustriga aga rõhutame kaasaegset patriotismi, mida Spordimuuseum täna ja edaspidi spordiajaloo kogumise, talletamise ja eksponeerimisega kannab,“ kirjeldas Randoja. Visuaalse identiteedi terviklahenduse on disaininud suurte kogemustega ja kõrgelt pärjatud Neway AD loovtiim.

Siim Randoja sõnul on uue visuaali kasutuselevõtt muuseumi jaoks igati loogiline. „Seda võib nimetada esimeseks sammuks, mida muuseumisõbrad ja külastajad avalikult tunnetavad, aga tegelikult on muuseum viimaste kuude jooksul tasapisi ja väikeste sammude kaupa uuenenud,“ selgitas ta. „Muuseum muutis aasta esimeses pooles nime ja õiguslikku vormi, saades juurde Olümpiamuuseumi nimetuse ja muutudes sihtasutuseks, vahetus juhtkond, toimunud on muutused muuseumi struktuuris,“ loetles Randoja seniseid samme. Enne jõule avatakse Randoja sõnul ka muuseumi uus veebikodu, mis hakkab samuti astuma ühte jalga uue identiteediga, vastates paremini muuseumi tänastele vajadustele ja kõrgematele kvaliteedistandarditele. „Mõne kuuga vahetub Spordimuuseumi visuaal sammhaaval täielikult välja,“ kinnitas Randoja.

Spordimuuseum hakkab järk-järgult üha rohkem laienema ka sotsiaalmeediasse, pakkudes Eesti spordisõpradele senisest rohkem infot ja põnevaid hetki muuseumis toimuva osas, aga ka vahvaid noppeid Eesti spordiloost. "Soovime seeläbi Spordimuuseumist huvituvat kogukonda senisest enam kõnetada," ütles Randoja.

Kõik see on Randoja sõnul aluseks järgmisel aastal avatavale muuseumi läbi aegade suurejoonelisemale aastanäitusele, mille sisu saab olema kardinaalselt erinev senisest Spordimuuseumis pakutavast. Aastanäituse sisu osas annab Spordimuuseum täpsemat infot 2017. aasta esimestel kuudel. Seniks tasub hoida silm peal meie uuel kodul Facebookis- www.facebook.com/spordimuuseum.

Toimetaja: Siim SemiskarFOTOD | Maadluslegend August Englas saadeti viimsele teekonnale

Täna toimus 21. märtsil meie seast lahkunud kahekordse maadluse maailmameistri August Englase ärasaatmine.

tennis
Ratastoolitennisistid tõid turniirilt Eestile 11. koha

Eesti ratastoolitennisistid Viljar Villiste, Mait Mätas ja Urmo Voogla võitlesid Eestile Portugalis toimunud World Team Cup Euroopa kvalifikatsioonivõistlusel 11. koha. Turniiri võidu noppis Poola.