Norra antidoping soovitas Johaugile määrata 14 kuu pikkuse karistuse ({{commentsTotal}})

Therese Johaug Autor: AFP/Scanpix

Norra antidopinguagentuur teatas väljaande Dagbladet vahendusel, et nemad soovitavad olümpiavõitjale ja seitsmekordsele maailmameistrile Therese Johaugule määrata 14 kuu pikkuse võistluskeelu. Lõpliku otsuse peab vastu võtma aga Norra Olümpiakomitee.

16. septembril positiivse dopinguproovi andnud norralannast murdmaasuusataja kasutas keelatud anaboolset steroidi klostebooli, kuid tegi seda enda sõnul teadmatusest. Neiu väidetel sisaldas keelatud ainet kreem nimega Trofodermin, mida ta kasutas huultel päikesepõletuse raviks.

"Me ei leidnud tõendeid sihipärasest dopingu kasutamisest. Seetõttu, kuna maksimaalne karistusmäär dopingurikkumiste eest on kaks aastat ehk 24 kuud, siis me soovitame karistuseks määrata 14 kuu pikkuse võistluskeelu, sest ravimi kasutamiseks oli olemas meditsiiniline põhjus. Samas, minimaalne karistus oleks olnud liiga kerge, sest ravimi koostise jälgimisega oleks lihtsal viisil võinud seda olukorda vältida," selgitas Norra antidopingu kõneisik Nils Kjär.

Johaug sõnas pressiteates, et on rahul, et Norra antidoping uskus tema väiteid, et tegemist polnud sihiliku keelatud ainete tarvitamisega, kuid karistus on tema arvates liiga range.

"Olen rahul, et komitee uskus seda, mis mul enda kaitseks öelda oli. Aga ma ei saa aru, kuidas nad karistusmäära arvestades jõudsid 14 kuu peale. Ootan nüüd olümpiakomitee otsust ning loodan, et see tuleb võimalikult kiiresti. Kindlasti üritan võistluskeelu ajal maksimaalselt treenida," vahendas Dagbladet Johaugi sõnu.

Toimetaja: Siim SemiskarFOTOD | Maadluslegend August Englas saadeti viimsele teekonnale

Täna toimus 21. märtsil meie seast lahkunud kahekordse maadluse maailmameistri August Englase ärasaatmine.

tennis
Ratastoolitennisistid tõid turniirilt Eestile 11. koha

Eesti ratastoolitennisistid Viljar Villiste, Mait Mätas ja Urmo Voogla võitlesid Eestile Portugalis toimunud World Team Cup Euroopa kvalifikatsioonivõistlusel 11. koha. Turniiri võidu noppis Poola.