Zahovaiko: Portugalis õppisin seda, et tööd on vaja palju teha ({{commentsTotal}})

Lõppenud jalgpallihooaeg jäi mängumurul viimaseks kahele vanameistrile, Vjatšeslav Zahovaikole ja Kristjan Tiirikule. Jalgpallist kumbki aga lõplikult ei kao.

Veel sel hooajal jagas Vjatšeslav Zahovaiko 19 tabamusega Premium liiga väravaküttide edetabelis teist-kolmandat kohta. Järgmisest aastast teda aga enam mängimas ei näe. "Hakkasin lõpetamisele mõtlema tänavu suvel," ütles Zahovaiko ETV spordisaatele. "Võtsin otsuse vastu sügisel. Väravaid oskan ma lüüa, kuid jõudu ja motivatsiooni pole."

Oma karjäärist on talle meeldejäävaim Portugali klubis Leiria veedetud aeg. "Jõudsin sinna üsna hilises faasis, kui olin 28-aastane," meenutas Zahovaiko. "Sellises vanuses on Eestist tippliigasse hüpata äärmiselt raske. Kahjuks ei suutnud ma seal läbilööki teha, kuid õppisin, kui palju oleme neist maas ja kui palju on vaja tööd teha."

Zahovaiko jätkab Paide linnameeskonna peatreenerina.

Oma koduklubi, Tammeka juures jätkab ka tartlaste raudvara Kristjan Tiirik, kes võtab üle tegevjuhi ameti. "Läbi aastate on olnud palju toredaid hetki, kuigi loomulikult olen ka kaotusekibedust tunda saanud," keris Tiirik ajaloos oma mängijakarjääri tagasi. "Siiski saan karjäärist ainult positiivset kaasa võtta."

Tiirik ja Tammeka seavad endale jätkuvalt kõrgeid eesmärke. "Tahaks Tartu viia medalisaajate hulka," teatas Tiirik.

Toimetaja: Ivo DobkevitschFOTOD | Maadluslegend August Englas saadeti viimsele teekonnale

Täna toimus 21. märtsil meie seast lahkunud kahekordse maadluse maailmameistri August Englase ärasaatmine.

tennis
Ratastoolitennisistid tõid turniirilt Eestile 11. koha

Eesti ratastoolitennisistid Viljar Villiste, Mait Mätas ja Urmo Voogla võitlesid Eestile Portugalis toimunud World Team Cup Euroopa kvalifikatsioonivõistlusel 11. koha. Turniiri võidu noppis Poola.