Euroopa kergejõustikuliidu president: täna on kahjuks lihtne petta ({{commentsTotal}})

Euroopa kergejõustik soovib reforme. Tallinnas viibinud alaliidu president Svein Arne Hansen loodab, et paari aasta jooksul kasutusele tulev uus tiitlivõistlustele pääsemise süsteem muudab ala atraktiivsemaks ja puhtamast.

Kui 2018. aasta Berliini EM-ile pääsevad kergejõustiklased tavapäraste normide alusel, siis sealt edasi läheb käiku edetabelipõhine süsteem. Tallinnas viibinud norralasest Euroopa kergejõustikuliidu presidendi Svein Arne Hanseni sõnul hakkavad sportlased õhtumiitingutelt koguma erinevaid reitingupunkte ja jooksev edetabel uueneb sarnaselt tennisele iga nädal. "Me hakkame rohkem kontrollima kvalifitseerumist," ütles Hansen ETV spordisaatele. "Täna on kahjuks lihtne petta. Lihtne on teha tulemusi, mis ei ole väärtustatud. Näiteks kettaheites tuleb palju sportlasi tiitlivõistlusele, kelle isiklikud rekordid on 64-66 meetrit ja kes heidavad siis tiitlivõistlusel 55 meetri kanti."

Gerd Kanter arvab, et vaid käputäie petturite pärast poleks vaja kogu süsteemi muuta. "Kvalifikatsiooni kadalipp näitab tegeliku taseme ära ja kui keegi on tõesti oma tulemuse lasknud mõõta või seda teinud kergema vahendiga, siis need inimesed ju tegelikult meie poodiumi lähedale ei jõua," tõdes Kanter. "Nende pärast pole vaja süsteemi muuta, see on pigem kohalike alaliitude mure."

Hanseni sõnul aitab edetabelipõhine süsteem neil senisest enam kontrollida ka võitlust dopinguga. "Kõik kvalifikatsioonivõistlused, mis lähevad tulevikus arvesse, peavad tegema dopinguteste," sõnas Hansen. "Seega teame, et sportlased on läbinud dopingukontrolli."

Kanteri hinnangul oleks uuendusest kasu vaid siis, kui proove võtakse, siis iga võistluse esinelikult ja veel mõnelt kaheksa parema hulka jõudnult, mitte ühelt sportlaselt. "Mind testiti olümpiamängudel, kuid Euroopa meistrivõistlustel seda üllatuslikult ei tehtud," imestas Kanter.

Uuendus sunnib Hanseni sõnul tähti eelkõige rohkem üksteisega võistlema. "Osasid see puudutab, osasid mitte. Mina võistlesin sel aastal 27 korda, mis on tublisti üle keskmise," lisas Kanter.

Veel palju täpsustamist vajav süsteem hakkab kehtima hiljemalt 2020. aasta EMi-st.

Toimetaja: Ivo DobkevitschWestbrooki kangelasteod aitasid Thunderi lisaajal võidule

Korvpalliliigas NBA nihutas kolmapäeval taas piire Oklahoma City Thunderi (43-31) tagamees Russell Westbrook, kes tegi järjekordse ajaloolise kolmikduubli ning aitas oma koduklubi võõrsil lisaajal 114:106 võidule Orlando Magicu (27-48) üle.

Vaata videot!

Euroopa väike jääaeg ehk kuidas sai iluuisutamine alguse

Juba kiviajal panid inimesed endale talla alla sirged luutükid ja käisid nendega uisutamas. Hiljem aga võeti kasutusele raud ja loomulikult hakati kohe ka uisuterasid valmistama.

Premier League alustas aegade suurimat võitlust piraatluse vastu

Inglismaa jalgpalli kõrgliiga on asunud võitlusse ebaseaduslike otseülekannete vastu Suurbritannias ja välismaal. Kasutusele võetud meetmed olevat praegu karmimad kui kunagi varem.

tennis
Wozniacki ja Pliškova jõudsid Miamis poolfinaali

Miamis jätkuval kõrgetasemelisel tenniseturniiril jõudsid naistest esimesena poolfinaali endine maailma esireket, taanlanna Caroline Wozniacki ja turniiril teisena asetatud tšehhitar Karolina Pliškova.