Euroopa kergejõustikuliidu president: täna on kahjuks lihtne petta ({{commentsTotal}})

Euroopa kergejõustik soovib reforme. Tallinnas viibinud alaliidu president Svein Arne Hansen loodab, et paari aasta jooksul kasutusele tulev uus tiitlivõistlustele pääsemise süsteem muudab ala atraktiivsemaks ja puhtamast.

Kui 2018. aasta Berliini EM-ile pääsevad kergejõustiklased tavapäraste normide alusel, siis sealt edasi läheb käiku edetabelipõhine süsteem. Tallinnas viibinud norralasest Euroopa kergejõustikuliidu presidendi Svein Arne Hanseni sõnul hakkavad sportlased õhtumiitingutelt koguma erinevaid reitingupunkte ja jooksev edetabel uueneb sarnaselt tennisele iga nädal. "Me hakkame rohkem kontrollima kvalifitseerumist," ütles Hansen ETV spordisaatele. "Täna on kahjuks lihtne petta. Lihtne on teha tulemusi, mis ei ole väärtustatud. Näiteks kettaheites tuleb palju sportlasi tiitlivõistlusele, kelle isiklikud rekordid on 64-66 meetrit ja kes heidavad siis tiitlivõistlusel 55 meetri kanti."

Gerd Kanter arvab, et vaid käputäie petturite pärast poleks vaja kogu süsteemi muuta. "Kvalifikatsiooni kadalipp näitab tegeliku taseme ära ja kui keegi on tõesti oma tulemuse lasknud mõõta või seda teinud kergema vahendiga, siis need inimesed ju tegelikult meie poodiumi lähedale ei jõua," tõdes Kanter. "Nende pärast pole vaja süsteemi muuta, see on pigem kohalike alaliitude mure."

Hanseni sõnul aitab edetabelipõhine süsteem neil senisest enam kontrollida ka võitlust dopinguga. "Kõik kvalifikatsioonivõistlused, mis lähevad tulevikus arvesse, peavad tegema dopinguteste," sõnas Hansen. "Seega teame, et sportlased on läbinud dopingukontrolli."

Kanteri hinnangul oleks uuendusest kasu vaid siis, kui proove võtakse, siis iga võistluse esinelikult ja veel mõnelt kaheksa parema hulka jõudnult, mitte ühelt sportlaselt. "Mind testiti olümpiamängudel, kuid Euroopa meistrivõistlustel seda üllatuslikult ei tehtud," imestas Kanter.

Uuendus sunnib Hanseni sõnul tähti eelkõige rohkem üksteisega võistlema. "Osasid see puudutab, osasid mitte. Mina võistlesin sel aastal 27 korda, mis on tublisti üle keskmise," lisas Kanter.

Veel palju täpsustamist vajav süsteem hakkab kehtima hiljemalt 2020. aasta EMi-st.

Toimetaja: Ivo DobkevitschKaia Kanepi
TÄNA | Kanepi naaseb Wimbledonis suure slämmi karusselli

Juunis tipptennisesse naasnud Kaia Kanepi alustab täna Wimbledonis kvalifikatsiooni, minnes vastamisi 25-aastase hollandlanna Lesley Kerkhovega.

Russell WestbrookRussell Westbrook
Kolmikduublite kuningas Westbrook valiti MVP-ks

Korvpalliliiga NBA põhihooaja kõige väärtuslikumaks mängijaks nimetati esmakordselt Oklahoma City Thunderi mängujuht Russell Westbrook.

John McEnroeJohn McEnroe
John McEnroe: meeste hulgas Serena Williams 700 seas ei oleks

Karjääri jooksul seitse suure slämmi turniiri võitnud endine maailma esireket John McEnroe avaldas, et kui viimastel aastatel naiste tennist valitsenud Serena Williams mängiks meeste seas, oleks tal raskusi maailma edetabelis 700 hulka jõudmisega.

Dairis Bertans
"Läti rakett" liitub Itaalia tippmeeskonnaga

Itaalia suurklubi Milano Olimpia ehk EA7 Emporio Armani sõlmis Eurobasketi andmetel lepingu 28-aastase lätlase viskavast tagamängijast Dairis Bertansiga, kes eelmisel hooajal esindas Türgi klubi Darüssafaka Dogus.

Gert JõeäärGert Jõeäär
Eesti meistriks kroonitud Jõeäär: terve sõit oli piin

Gert Jõeäär tuli teist korda Eesti meistriks jalgratturite grupisõidus. Võisteldi Tartu maakonna teedel ja hõbeda sai Alo Jakin ning pronksmedali Rein Taaramäe.

tennis
Andy MurrayAndy Murray
Maailma esireketit vaevab Wimbledoni eel kerge puusavalu

Maailma esinumber Andy Murray pidi sellel nädalal toimuva Aspalli soojendusturniiri esimesest mängust loobuma.