Nibali: Itaalia firmadel pole piisavalt julgust rattasporti investeerida ({{commentsTotal}})

Vincenzo Nibali Autor: AFP/Scanpix

Järgmisel aastal pole jalgrattaspordi kõrgeimal tasemel World Touris ühtegi Itaalia meeskonda. Tänavu Itaalia lippu kõrgel hoidnud Lampre-Merida läheb hiinlaste valdusesse ja hakkab nime kandma TJ Sports.

Selle aasta jooksul levisid jutud, nagu sooviks Vincenzo Nibali aidata kaasa tõsiseltvõetava Itaalia tiimi loomisele ja seal ise ka liidrirolli kanda, vahendab rattauudised.ee. Paraku tema plaan ei teostunud – tänavuse Giro d’Italia võitja hakkab esindama Bahrain-Meridat. Nibali, kes oli lähedal sponsorlepingule pastatootja Barillaga, sõnul napib Itaalia ettevõtetel julgust nii suurde projekti investeerida.

“Idee luua uus meeskond oli minu mõte,” kinnitas Nibali. “On olnud palju kuulujutte, kuid vähe fakte. Üritasime Itaalias välja pakkuda erinevaid arvamusi, saata sõnumeid, kuid keegi tulnud sellega kaasa. Arutasin asja ka mitmete ratturitega. Mõned uskusid projekti, mõned mitte. Mul on väga kahju, et Michele Scarponi ei saa järgmisel aastal minu kõrval olla. Viimastel hooaegadel oleme saanud sõbraks ka väljaspool rattasporti.”

Nibali alustab uut hooaega San Juani velotuuril, sellele järgneb Abu Dhabi tuur. Enne Girot osaleb Nibali veel Tirreno-Adriaticol.

Toimetaja: Anders NõmmFOTOD | Maadluslegend August Englas saadeti viimsele teekonnale

Täna toimus 21. märtsil meie seast lahkunud kahekordse maadluse maailmameistri August Englase ärasaatmine.

tennis
Ratastoolitennisistid tõid turniirilt Eestile 11. koha

Eesti ratastoolitennisistid Viljar Villiste, Mait Mätas ja Urmo Voogla võitlesid Eestile Portugalis toimunud World Team Cup Euroopa kvalifikatsioonivõistlusel 11. koha. Turniiri võidu noppis Poola.