Iljuštšenko: tuleb teha seda, mis meeldib ja kui meeldib, siis tuleb ka tulemus ({{commentsTotal}})

Eesti Kergejõustikuliit tänas sportlasi, kes möödunud hooajal lõpetasid oma karjääri tippspordis. Särava jälje Eesti kergejõustiku ajalukku jättis kõrgushüppaja Anna Iljuštšenko.

Doktor Anna Iljuštšenko tegi karjääri viimase võistlushüppe juulis, kui võitis staadionil üheksanda Eesti meistritiitli ning keskendus seejärel oma pisitütre kasvatamisele ja naases hammaste ravijana Tallinnas oma tööpostile. "Enamus aega veedan oma lapsega, aga paar päeva nädalas käin ka hambakliinikus tööl," ütles Iljuštšenko ETV spordisaatele. "Patsiente käib mul seal päevas päris palju."

Kümnel tiitvõistlusel, sealhulgas Pekingi ja Londoni olümpial võistelnud Iljuštšenko paistis silma erilise tahtejõuga, sest suutis tõsised õpingud ja treeningud siduda. Tartu Ülikooli arstiteaduskonnas omandas ta kaheksa aastaga lisaks hambaarsti elukutsele ka ortodondi oskused. "Kui esimest korda avasin õpiku, siis sain aru, et see on minu eriala," ei varjanud Iljuštšenko. "Kõik arstid õpivad iga päev iga patsiendiga. Pole arsti, kes teaks või oskaks kõike."

Suveuniversiaadilt kaks pronksi koju toonud ja sise-EM-il neljanda koha saavutanud Iljuštšenko suutis ka tütre sünni järel jagu saada 1.90-st ning lõpetas karjääri Eesti esinumbrina. "Spordi tegemine seostub mulle treener Martin Kutmaniga," sõnas Iljuštšenko. "Temaga kohtumine oli minu jaoks kõige suurem asi spordis."

Iljuštšenko hüppas 28 sentimeetrit üle oma pea. "Sillamäel sain tohutute trennidega alla hea põhja," tõi Iljuštšenko välja edu saladuse. "Kui Tartusse läksin, siis seal hakkas Kutman minust kõrgushüppajat kujundama."

Kõige tähtsam on kuulata südamehäält."Tuleb teha seda, mis meeldib ja kui meeldib, siis tuleb ka tulemus," ütles kergejõustikuliidult kõrgete põrgete ja ausa spordiarmatuse eest tänuplaadi saanud Iljuštšenko, kelle püstitatud Eesti rekordid jäävad ootama uusi kõrguse ründajaid.

Toimetaja: Ivo DobkevitschWestbrooki kangelasteod aitasid Thunderi lisaajal võidule

Korvpalliliigas NBA nihutas kolmapäeval taas piire Oklahoma City Thunderi (43-31) tagamees Russell Westbrook, kes tegi järjekordse ajaloolise kolmikduubli ning aitas oma koduklubi võõrsil lisaajal 114:106 võidule Orlando Magicu (27-48) üle.

Vaata videot!

Euroopa väike jääaeg ehk kuidas sai iluuisutamine alguse

Juba kiviajal panid inimesed endale talla alla sirged luutükid ja käisid nendega uisutamas. Hiljem aga võeti kasutusele raud ja loomulikult hakati kohe ka uisuterasid valmistama.

Premier League alustas aegade suurimat võitlust piraatluse vastu

Inglismaa jalgpalli kõrgliiga on asunud võitlusse ebaseaduslike otseülekannete vastu Suurbritannias ja välismaal. Kasutusele võetud meetmed olevat praegu karmimad kui kunagi varem.

tennis
Wozniacki ja Pliškova jõudsid Miamis poolfinaali

Miamis jätkuval kõrgetasemelisel tenniseturniiril jõudsid naistest esimesena poolfinaali endine maailma esireket, taanlanna Caroline Wozniacki ja turniiril teisena asetatud tšehhitar Karolina Pliškova.