Eesti parim noormängija Käit: 18 pole vanus, millega A-koondises tegusid teha ({{commentsTotal}})

Eesti parima kuni 21-aastase jalgpalluri tiitli pälvinud Mattias Käit kerkis tänavu sügisel Eesti koondise läbi aegade noorimaks väravalööjaks valikmängudes. Värske A-koondise peatreener Martin Reim usaldas 18-aastase noormehe mänguks Gibraltariga algkoosseisu. Käit tänas usalduse eest ja lõi kaks väravat.

"See on minu jaoks kõige meeldejäävamaks momendiks," ütles Käit ETV spordisaatele, kuid ei looda veel meestekoondises imet teha. "18 pole vanus, millega A-koondises tegusid teha. 21-22 peaks olemas esilekerkimise vanus."

Mäng Gibralatari vastu oli viimane, kus Käit on saanud oktoobrist peale tõsiselt kaasa teha. Sportlase song vajas lõikust, aga nüüd on taastumine sealmaal, et Inglismaal Fulhami klubisse kuuluvat poolkaitsjat on oodata tagasi väljakule. "Järgmise nädala teisipäeval võiksin teha esimesed jooksusammud," teatas Käit. "Siis oleneb kõik sellest, kuidas mul on haav paranenud ja mis tunne on. Oleme arvestanud sellega, et treenima saan hakata äkki juba 12. detsembril."

Edukalt klubi kuni 23-aastaste võistkonda esindanud Käit pole Fulhami esindusmeeskonnas Inglismaa esiliigas veel väljakule pääsenud. Eelkõige on seda takistanud vigastused - hiljutine, aga samuti aasta esimese poole seljatrauma. "Eelmisel aastal sain Burnley vastu pingile," meenutas Käit. "Siis arvestati minuga päris palju ja loodeti, et teen ka debüüdi, kuid siis tuli vigastus, mis lõi kõik plaanid segi. Mu U-18 vanuseklassi treener ütles, et mul on Inglismaal on olnud ebaõnne vigastustega ning kahjuks nii ongi olnud. Loodetavasti läheb järgmisel aastal asi paremaks."

Käidi sõnul teevad poolkaitsja heaks õige kohavalik, sööduoskus ja kaitsetöö. Nii nagu seda parimal moel valdavad tema eeskujud - Saksamaa koondislased Mesut Özil ja Toni Kroos. Käidi leping Fulhamiga lõppeb järgmisel suvel, unistamise asemel on vaja tööd teha. "Kõigile meeldib unistada," filosofeeris Käit. "Ma arvan, et iga samm omal ajal. "Kõigepealt on vaja teha debüüt Fulhamis või kuskil mujal."

Toimetaja: Ivo DobkevitschEOK premeerib Kelly Sildaru 9500 euroga

Eesti Olümpiakomitee premeerib Šveitsis Crans-Montanas toimunud juunioride maailmameistrivõistlustel rennisõidus kuldmedali võitnud Kelly Sildaru 9500 euroga ja tema treenerit Tõnis Sildaru 4750 euroga.

Eesti Kergejõustikuliit esitles uut järelkasvutiimi koosseisu

Eesti Kergejõustikuliit esitles Utilitas järelkasvutiimi 2017 koosseisu, kuhu pääsesid kuus 2016. aastal U23 vanuseklassis tugevaimaid tulemusi näidanud sportlast.

tennis
Ivanov Prantsusmaal kvalifikatsioonist edasi ei pääsenud

Vladimir Ivanov piirdus Prantsusmaal St Brieuc’s alanud 43 000 euro suuruse auhinnafondiga ATP Challengeri tenniseturniiril kvalifikatsiooni avaringiga.