Tänak lõpetas võistluspäeva Austraalias 8. kohal, võidu nimel käib põnev heitlus ({{commentsTotal}})

{{1479509492000 | amCalendar}}

Autoralli MM-sarja hooaja viimasel etapil Austraalias sõideti teisel võistluspäeval seitse kiiruskatset. Ott Tänak ja Raigo Mõlder alustasid päeva kaheksandalt kohalt ning samal positsioonil päev ka lõpetati.

Rallit juhib norralane Andreas Mikkelsen (VW), kes edestab prantslast Sebastien Ogier'd (VW) vaid 2,0 sekundiga. Kolmas on uus-meremaalane Hayden Paddon (Hyundai), kes jääb maha 12 sekundiga.

10. Esapekka Lappi     Skoda   + 5.22,7

Ralli viimane võistluspäev, kus sõidetakse viis kiiruskatset, algab Eesti aja järgi laupäeva õhtul kell 22.43. Viimasele katsele starditakse meie aja järgi kell 4.08.

Ralli käik:

12. katse (50,80 km). Päeva jooksul kaks korda läbitava ralli pikima kiiruskatse võitis esimesel korral uusmeremaalane Paddon, kes edestas Volkswagenil sõitvat Jari-Matti Latvalat 2,5 sekundiga. Tänak näitas katsel viiendat aega, jäädes Paddonile alla 14,1 sekundit. Ilmateade lubab ralli lõpuni sooja kuni 29 kraadi ning Tänakul on DMACK-i rehvidega probleeme tekkinud: "ma pingutasin alguses kõvasti, kuid siis läks väga palavaks ning rehvid vedasid alt."

Ralli liidrina jätkab teise võistluspäeva esimese katse järel Mikkelsen, katsevõiduga tõusis teiseks Paddon (+13,5). Mikkelsenile 1.34, 5 kaotav Tänak jätkab kaheksandal kohal, kuid suutis vahet Fordil sõitva prantslase Eric Camilli ning hispaanlase Daniel Sordoga (Hyundai) vähendada.

13. katse (14,84 km). Kiireimat aega näitas Latvala, kes edestas Östbergi ja Ogier’d 7,8 sekundiga. „See oli mu tagasitulek,“ oli soomlane lootusrikas. „Ma olen kuus kuud kadunud olnud, kuid see kiiruskatse andis mulle tagasi selle, mida ma olen kaua tahtnud.“ Tänak sai kirja kaheksanda aja, kaotust kogunes Latvalale 11,8 sekundit. „Täna on selgelt liiga soe," tõdes eestlane. "Ma üritan, kuid midagi pole teha.“

Üldarvestuses suuri muutusi ei toimu, Tänak jätkab kaheksandana ning kaotab Mikkelsenile minuti ning 37 sekundiga.

14. katse (1,37 km). Lühikesel publikukatsel mahtus seitse esimest meest ühe sekundi sisse, Mikkelsen, Sordo ning Ogier näitasid kõik sama aega. 0,2 sekundiga kaotas neile Neuville. Tänak jäi kolmikust maha 0,7 sekundit ning sai katsel kuuenda koha.

Pärast teise võistluspäeva esimest poolt on Mikkelsenil Paddoni ees 13- ning Ogier’ ees 16-sekundiline edu. Tänak jätkab kaheksandana ning kaotab norralasele 1.38.

15. katse (50,80 km). Ralli pikima katse teistkordsel läbimisel sai Tänak 9. aja, kui kaotas Latvalale 40,4 sekundiga. Teise koha sõitis välja Ogier, kes jäi soomlasest maha vaid 0,9 sekundit ning 5,5 sekundiga kaotas kolmandat aega näidanud Mikkelsen. Kokkuvõttes toimus tipus ka üks muudatus, kui Ogier tõusis teiseks, möödudes 4,3 sekundiga Paddonist, kes katsel sai kirja 6. aja. Tänak jätkas 8. kohal, kaotust liidrile 2.12,9.

16. katse (14,84 km). Tänak oli ka sellel katsel 9., kaotades Neuville'ile 13,4 sekundiga. Teise koha välja sõitnud Ogier kaotas võitjale 0,6 ning kolmas olnud Paddon 3,6 sekundiga. Kokkuvõttes oli liider endiselt Mikkelsen, kelle edu Ogier' ees oli kahanenud 2,8 sekundi peale. Tänak püsis 8. positsioonil, kaotust parimale 2.16,5.

17. katse (1,27 km). Tänak kaotas lühikesel katsel Ogier'le 2,4 sekundiga ning sai kirja 9. aja. Teise koha saanud Sordo kaotas 0,6 sekundiga ning Mikkelsen jäi maha 1,0 sekundiga. Kokkuvõttes see katse olukorda ei muutnud ning eestlane jätkas 8. positsioonil.

18. katse (1,27 km). Lühikese katse teistkordsel läbimisel oli Tänak taaskord 9. Kiireim oli sel korral Mikkelsen, Ogier kaotas 0,2 ning Neuville 0,7 sekundiga. Tänak lõpetas seega päeva 8. kohal, kaotust Mikkelsenile oli 2.19,9.

Toimetaja: Anders Nõmm, Siim Semiskar

Anett Kontaveit

Aasta parimateks tennisistideks nimetati Kontaveit ja Zopp

Laupäevasel tenniseliidu auhinnagalal kuulutati välja tenniseaasta parimad. Parima naistennisisti tiitli pälvis Anett Kontaveit, parimaks meestennisistiks tunnitati Jürgen Zopp. Aasta tennisehetk kuulus Kaia Kanepile, kes tegi ilusa comeback’i ja jõudis US Openil veerandfinaali.