Infoneti peatreener Aleksandr Puštov: see oli igati teenitud võit ({{commentsTotal}})

Jalgpalli Eesti meistrivõistluste põnevale hooajale pani võiduka punkti uus Eesti meister Infonet. Viimase vooru otsustavas mängus alistas Infonet Nõmme Kalju 2:1.

Kuigi jalgpalli Premium liiga viimane voor ei olnud kindlasti enam suvine, ei saa vähemalt keegi kurta, et see poleks olnud põnev. Kahepunktilises eduseisus viimasele mängule vastu läinud Infonet teadis, et võidu korral on meistritiitel kindlasti nende, teiste tulemuste korral tuleb meistriks kas Kalju või peetakse lisamäng.

Kohtumine algas paljulubavalt aga hoopis Kalju jaoks. 3. minutil asusid nad kohtumist juhtima Ats Purje väravast, hoidsid initsiatiivi terve esimese poolaja ning kui 19. minutil tuli Sportland Arenalt sõnum, et seal on Flora kohtumist 1:0 juhtima asunud, tundusid kõik trumbid olevat justkui Kalju taskus.

Teine poolaeg oli aga hoopis teist nägu. Infonet viigistas seisu Ofosu Appiah väravast 55. minutil, varsti pärast seda viigistas oma kohtumise ka Levadia, nii, et seis muutus Infoneti jaoks lootusrikkamaks. 68. minutil viis Sergei Mošnikov Infoneti juhtima ja siis püsiti eduseisus kuni võiduka lõpuni välja, vaatamata närvilistele lisaminutitele, mida anti koguni kaheksa.

Infonet krooniti meistriks esimest korda. Juuli keskpaigast saadik tabelit juhtinud lasnamäelaste meeskond libastus just eriti hooaja lõpus vastastest vähem ning ei kaotanud kordagi usku, et just nemad võidavad karika.

„Eesmärgi panime juba enne hooaja algust, et hakkame võitlema meistritiitli peale,“ sõnas ERR-ile Infoneti peatreener Aleksandr Puštov. „Mul on poiste üle väga hea meel, et me suutsime hoida seda pinget, püsida eesotsas. Olime põhimõtteliselt terve hooaja vältel esikohal, see ei ole üldse lihtne. Me suutsime seda kuni viimase mänguni, olime liidrid ka täna. Arvan, et see oli igati teenitud võit.“

Levadia võitis Florat kokkuvõttes 2:1 ning lõpetas hooaja teise kohaga.

„Meie pidime oma töö ära tegema ja teine mäng oli õnne peale,“ tõdes Levadia peatreener Igor Prins. "Meie eesmärk oli võit ja selle me ka täitsime.“

Nõmme Kaljule jäi kolmas positsioon, tiitlikaitsja Flora lõpetas hooaja neljandana.

saksamaa mm-ralli
Ott Tänak - Martin Järveoja
Tänak alustas reedest võistluspäeva viienda ajaga

Sellel nädalavahetusel sõidetakse Saksamaal järjekordne autoralli MM-etapp. Ott Tänak ja Martin Järveoja (Ford) alustasid esimest täispikka võistluspäeva viienda ajaga.

FC Flora - FC Levadia
TÄNA OTSE | Tabeliliider Flora võõrustab heas hoos Paidet

Premium liiga 25. vooru telemängus on omavahel vastamisi tabeliliider FC Flora ning kaheksandat positsiooni hoidev Paide Linnameeskond. ETV2 otseülekanne algab kell 19.25, kohtumist kommenteerivad Tarmo Tiisler ja Jan Harend, stuudiovestlust veab Kristjan Kalkun.

MM-eelvalikmäng Eesti - Makedoonia / Eesti korvpallikoondisMM-eelvalikmäng Eesti - Makedoonia / Eesti korvpallikoondis
FOTOD | Eesti alistas Makedoonia ja kindlustas koha MM-valikturniiril

Eesti korvpallikoondis oli Saku Suurhallis toimunud kohtumises Makedooniast üle 74:65 ning kindlustas ühtlasi koha MM-valikturniiril.

Uuendatud: 23:58
Janek Õiglane
Janek Õiglane: minu suureks eeskujuks on NBA legend Tim Duncan

Londoni MM-il 4. kohaga üllatanud kümnevõistleja Janek Õiglane soovitab oma ala harrastada, sest see võimaldab suurvõistlusi kaks pikka päeva nautida ja võimsaid emotsioone saada.

ERR-i nõukogu esimees Rein Veidemann
ERR-i nõukogu ei näe jalgpalliülekannete toetuses ohtu sõltumatusele

Rahvusringhäälingu nõukogu andis heakskiidu ETV ja jalgpalliliidu ühisprojektile Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri ja kahe valikturniiri teleüleanne ostmiseks. Konkurent Eesti Meedia on otsustanud ette võtta kohtutee.

Uuendatud: 20:27
tennis
Noorte Eesti meistrivõistlused tennisesNoorte Eesti meistrivõistlused tennises
Katriin Saar võitis kolm meistritiitlit, Kadri Kalamäe kokku viis medalit

Kadrioru tennisekeskuses toimusid kümnel päeval Eesti noorte meistrivõistlused tennises. Neljas vanuserühmas jagati välja 19 komplekti medaleid.