Aava: MM-etappi korraldanud lätlaste edu peaks ka meid motiveerima suuremalt mõtlema ({{commentsTotal}})

Euroopa autoralli meistrivõistluste sarja kuulunud Rally Estoniat järgmisel aastal ei toimu. Korraldajad soovivad luua organisatsiooni, mis oleks erinevaid spordisündmusi valmis tegema jätkusuutlikumalt.

"Saan ainult ühe asja lubada – meil on inimesi, kes väga tahavad, et Rally Estonia traditsioon jätkuks. Aga millal see jätkub, seda ma ei oska öelda," ütles Rally Estonia MTÜ juhatuse liige Urmo Aava ERR-ile. „See, et me kindlasti 2017 ei korralda Rally Estoniat, ei tähenda, et me spordi ja ralli juurest eemal oleks. Meie ju seitse aastat tagasi selle Rally Estonia n-ö sünnitasime, viisime ta Euroopa mõistes tippu. Missugune huvi peaks meil olema ta nüüd maha matta?

Rallimaailmas on praegu pöördelised ajad, näiteks otsustas Volkswagen selle hooaja järel MM-sarjast lahkuda. Kas see annab ka teile impulsi, et rallimaailmas pole kõik enam endine? "Kui vaatame kogu WRC-sarja, vaatame ka EM-sarja, on siin muutusi juba olnud ja meie arvates seisavad ka lähiajal muutused ees. See on ka üks põhjuseid, miks ka meie tegime vaheaasta," lausus Aava. "Selles olukorras, kus asjad muutuvad veel keerulisemaks, ei ole mõtet minna, riskida ja teha samamoodi. Praegu on koht, kus istuda maha, mõelda, arutleda ja panna plaanid paika, kuidas olla tulevikus innovaatilisem, atraktiivsem, tugevam ja jääda selles konkurentsis ellu."

Autospordis on maailmatasemel kõvasti populaarsust kogumas rallikross, sinna on sõitma läinud ka paljud endised rallisõitjad. Ütlesid, et Eesti Autospordi Liit, Eesti riik ja EAS peaksid koos midagi ette võtma, siis see ilmtingimata ei pea ju tähendama autoralli sarja?

"Kui räägime Eesti Autospordi Liidu võtmes, siis oleks kindlasti väga suur edasiminek, kui suudaksime ühiste jõududega liidu alla luua sellise haru, mis korraldabki suuri tiitlivõistlusi," mõtiskles Aava. „Väga hea näide ongi just Lätis toimunud rallikrossi MM, mille nad tegid hiilgavalt ära ja said ka Rahvusvaheliselt Autoliidult väga palju kiita, öeldi, et see on rallikrossis uus tase. Arvan, et see peaks meid ka motiveerima mõtlema natuke suuremalt ja pürgima vingemate asjade poole."

Toimetaja: Maarja VärvKONTAVEIT PRANTSUSMAA LAHTISTEL
Anett Kontaveit
Kontaveit: sellise kuumaga muidugi lihtne ei olnud

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 53.) alustas tennise Prantsuse lahtistel meistrivõistlustel avaringis võiduga 29-aastase rumeenlanna Monica Niculescu (WTA 54.) vastu 7:5, 6:1.

võrkpalli mm-valikturniir
Võrkpalli MM-valikmäng Eesti - Venemaa / Eesti võrkpallikoondis
Võrkpallikoondis peab MM-valiksarja kolmanda ringi mängud 18.-23. juulini

Pühapäeval maailma absoluutsesse tippu kuuluvale Venemaale võimsa lahingu andnud Eesti meeste võrkpallikoondis jätkab 2018. aasta maailmameistrivõistluste finaalturniiri pileti püüdmist valiksarja kolmandas ringis, mille mängud toimuvad 18.-23. juulini.

Aleksandr Legkov
Spordikohus jättis Venemaa suusatajatele määratud võistluskeelud kehtima

Rahvusvahelise spordikohus (CAS) jättis kuuele Venemaa murdmaasuusatajale määratud ajutise võistluskeelu kehtima.

tennis
Karolina PliškovaKarolina Pliškova
Teise paigutusega Pliškova alustas Pariisis võidukalt

Prantsusmaa lahtiste naisüksikmängus teisena paigutatud tšehhitar Karolina Pliškova alustas turniiri 7:5, 6:2 võiduga hiinlanna Zheng Saisai üle.