Eesti Curlingu Liit sõlmis lepingu maineka välistreeneriga ({{commentsTotal}})

Brian Gray Autor: Eesti Curlingu Liit

Eesti Curlingu Liit sõlmis käesolevaks hooajaks lepingu šotlasest treeneri Brian Grayga.

Eesti Curlingu Liidu presidendi Fred Randveri sõnul on eesmärgiks Eesti curlingumängijate taseme tõstmine ning lisaks soovib alaliit panustada maksimaalselt 2018. aasta olümpiamängudele kvalifitseerumiseks. "Loodame väga, et Grayl õnnestub aidata Eesti curlinguvõistkond esmakordselt olümpiajääle. On väga rõõmustav, et meie mängijad saavad sedavõrd otsustaval hooajal treenida järjekindlalt ühe ja väga tugeva treeneri käe all," sõnas Randver.

Esmakordselt Eesti curlingu ajaloos on Eesti segapaari võistkonnal võimalik tagada pääs olümpiamängudele. 2018. aasta taliolümpiale pääsemine sõltub 2017. aasta MM-i sooritusest. "Möödunud aasta aprillis teenitud kvalifikatsioonipunktidele tuleb sel hooajal teenida lisa ning Kanadas toimuval MM-il tuleb Eesti segapaaril saada vähemalt 6.-9. koht," selgitas alaliidu juht.

Gray sõnul on tema ootused Eesti curlingumängijatele väga selged: "Tuleb mängida paremat curlingut. See tähendab seda, et iga mängija ja iga tiim mängib curlingut kasvaval tasemel. See innustab sporti rohkem panustama, sest Eesti curling vajab noori mängijaid, et spordiala edasi arenaks."

Gray juhendamisel jõudis Eesti segapaar Marie Turmann – Harri Lill tänavu segapaaride MM-il 6. kohale, teenides sellega seitse kvalifikatsioonipunkti 2018. aasta taliolümpiaks. Koostöö raames juhendab Gray Eesti koondist ka sel hooajal Kanadas toimuval MM-il. Lisaks koondisemängijate treenimisele viib Gray Eestis hooaja jooksul igal kuul läbi ka ühe neljapäevase laagri, kuhu on oodatud osalema kõik Eesti curlinguvõistkonnad, et oma mängutaset tõsta.

Gray on juhendanud kokku kuue riigi curlingumängijaid ning viinud Šveitsi naiskonna 2000. aasta MM-il teisele kohale. Ta on juhendanud curlingutiime Itaalias, Šveitsis, Tšehhis, Türgis ja Lätis.

Curling alustas Eestis 16. hooaega. Käesoleva hooaja tippsündmusteks kujunevad segapaaride curlingu maailmameistrivõistlused Kanades, samas on teoreetiliselt olümpiamängudele võimalik pääseda endiselt ka Eesti naiste ja meeste koondistel.

Curling on rahvusvaheliselt üks kõige kiiremini kasvavaid talispordialasid. Tegemist on olümpiaalaga, mida saavad harrastada väga erineva vanuse ja füüsilise ettevalmistusega inimesed, sealhulgas ka liikumispuudega inimesed. Curling sobib nii tõsisemaks sportlikuks harrastuseks kui meelelahutuslikuks seltskonnamänguks nii perekeskselt, kui kolleegidega. Eestis saab curlingut mängida regiooni parimaid tingimusi pakkuvas Tondiraba jäähallis. Curlingu hooaeg kestab Eestis mai lõpuni.

Toimetaja: Maarja Värvtennis
Kallaletungi ohvriks langenud Kvitova naasmise aeg on veel lahtine

Mullu jõulude eel enda kodus noarünnaku ohvriks langenud kahekordne Wimbledoni võitja Petra Kvitova avaldas sotsiaalmeedias, et ei tea ikka veel, millal ta saab väljakutele naasta.