Alar Varrak: võib-olla tegin suvel väikese vea ({{commentsTotal}})

Kalev/Cramo korvpalliklubi sai VTB Ühisliigas kahe kaotuse kõrvale teise võiduni, kui hooaja esimeses kodumängus alistati Astana 84:67.

Seni veel Astana vastu võiduta olnud Kalev/Cramo alustas kohtumist kolme minutiga 9:0 spurdiga. Hea kaitse toel oli murranguhetki mängus mitmeid, kuid oma lihtsad eksimused, näiteks kahel järjestikusel rünnakul pallikaotused, lubasid Kasahstani meeskonna pidevalt mängu tagasi. Peamiselt tagamängijate toel 40:37 võidetud avapoolaja järel tegi Kalev/Cramo lõpliku mineku neljanda veerandi esimestel minutitel, kui tihtipeale tabati suisa rünnakuaja viimastel sekunditel ja murti Astana otsustavalt 11:0 vahespurdiga. 84:67 võidumängus viskas Kalev/Cramo resultatiivseimana Mark Tollefsen 17 punkti, Gregor Arbet lisas 14.

"Poolteist kuud tagasi alustasime selle võistkonnaga ja nüüd oleme tasapisi üksteist tundma õppinud," vahendas ETV spordisaade kalevlase Sten-Timmu Soku sõnu. "Kõik kõige paremini ei ole, aga me hakkame jõudma sinna, kus tahaksime poole aasta peal olla."

Kõige hea taustal toob toob Kalev/Cramo peatreener Alar Varrak suurima murena välja erinevate mängijatetüüpide puuduse, mis just kaitses sageli tunda annab. Mängijatevalikut dikteerib aga rahakott. "Võib-olla tegin suvel väikese vea, kui võtsin meeskonda liiga sarnased mängijad," tunnistas Varrak. "Teatud olukordades sobib üks, siis aga jälle teine mängija. See on probleem, mida on treeningutega raske parandada."

Kaks võitu, kaks kaotust annab Kalev/Cramole VTB Ühisliiga tabelis 13 meeskonna konkurentsis 6nda koha. Järgmise kohtumise Kalev/Cramo pühapäeval, kui võõrsil minnakse vastakuti seni võiduta Siim-Sander Vene koduklubi Nižni Novgorodiga.

Toimetaja: Ivo Dobkevitsch

vaata otse: mm-finaal heiki nabi - riza kayaalp
PREMIUM LIIGA
Tallinna Levadia
Levadia kostitas Sillamäed lausa üheksa väravaga

Jalgpalli Premium liiga tänases esimeses kohtumises alistas Narva Trans võõrsil Pärnu Vapruse meeskonna 1:0. Ainsa värava lõi 19. minutil Transi kaitsemängija Tanel Tamberg.

Uuendatud: 21:02