Kolm Eesti klubi kasvatasid Balti liigas võiduarvet ({{commentsTotal}})

Credit24 Meistriliigas teenisid neljast väljakul käinud Eesti meeskonnast täna tabelisse võidupunkti nii Bigbank Tartu, Selver Tallinn kui Rakvere Võrkpalliklubi. Ainsana pidi kaotuskibedust tundma TTÜ. Pühapäeval ootab mainitud nelja klubi ees selle nädalavahetuse teine kodumäng.

Tänaste mängude järel tunnistab sel hooajal liigas võite veel kolm klubi. Eesti meeskondadest on ladvikus Bigbank Tartu ja Selver Tallinn, vahendas Volley.ee.

Valitsev Eesti meister, kel seisab tuleval nädalal ees kaks matši Meistrite liigas, alistas täna Ezerzeme/DU meeskonna kindlalt 3:0 (25:18, 25:14, 25:19) Mängukoormust ühtlaselt jaotanud Selveri poolel käisid väljakul üheksa pallurit, kellest parimana tõi Oliver Orav 11 punkti.

Selveri rünnakuprotsent oli küll vaid 33,3, ent see oli ikkagi märgatavalt parem kui vastaste oma. Läti klubi näitaja küündis 26,2-ni. Selles kategoorias oli nende parim Aleksandrs Nasonovs, ent temagi protsent oli halvapoolne 37,5. Ainus, kes suutis kohtumise jooksul punktiks lüüa enam kui pooled tõstetest, oli 17-aastane Selveri nurgaründaja Albert Hurt, kes realiseeris kuuest katsest neli. Sidemängija Dmitri Dolgopolov säras nelja blokipunktiga.

Hurdast kaks aastat vanem Oscar Leemets kerkis täna aga TTÜ skoorikuningaks, tuues võistkonnale Jēkabpils Lušiga mängus tosin punkti. Paraku võiduni see meeskonda ei aidanud ja kaotus lätlastele tuli numbritega 0:3 (22:25, 14:25, 22:25). Uus võimalus punkti- ja võiduarve avamiseks tuleb homme Ezerzeme/DU vastu.

Kolmanda võidu sai tabelisse Bigbank Tartu, kes mägis mulluse ühisliiga hõbemedalisti Biolars/Jelgava üle 3:0 (25:17, 25:18, 25:22). Kolmandas geimis näitas Läti meeskond hambaid, ent 16:12 eduseisult jäid nad hätta nii Meelis Kivisilla pallingute kui Tartu meeskonna võimsa blokiga ning Eesti klubi teenis kuus järjestikust punkti. Kuigi Jelgava läks matši hiljem veel punktiga juhtimagi, kuulus geimi lõpp Tartule. Kuldse punkti pani 70,8-protsendiliselt rünnanud Bradley Robert Gunter, kelle arvele jäi 20 punkti (efektiivus +15). Tartu võitis sulustamispunktide arvestuse 10-4 ja ässpallingute oma 14-2. Viimases näitas kõige kibedamat kätt sidemängija Robert Viiber, kes tõi üheksa meetri joone tagant neli otsepunkti. Kivisild, Gunter ja Kevin Soo lisasid kolm.

Kolme geimiga tegi lätlastega sotid selgeks ka Rakvere Võrkpalliklubi, kes alistas kodusaalis ASK/Kuldīga 3:0 (25:17, 25:16, 29:27). Kaks Leedus toimunud mängu lõppesid kodumeeskonna võitudega, Vilniuse Flamingo on kolmest mängust kogutud üheksa punktiga ka liiga liider. Selveril ja Bigbank Tartul on ühe 3:2 võidu tõttu tabelis üks punkt vähem.

Toimetaja: Ivo Dobkevitsch

Anett Kontaveit

Aasta parimateks tennisistideks nimetati Kontaveit ja Zopp

Laupäevasel tenniseliidu auhinnagalal kuulutati välja tenniseaasta parimad. Parima naistennisisti tiitli pälvis Anett Kontaveit, parimaks meestennisistiks tunnitati Jürgen Zopp. Aasta tennisehetk kuulus Kaia Kanepile, kes tegi ilusa comeback’i ja jõudis US Openil veerandfinaali.