Kuuekordne tiitlivõistluste medalist: Eestis on väga head epeenaised ({{commentsTotal}})

Esmakordselt Eestis toimuvale naiste epeevehklemise MK-etapile on registreerunud kõik maailma esikümnesse kuuluvad naiskonnad. Rajale läheb 178 võistlejat 32 riigist.

Eesti vehklejatega Haapsalus sparringut tehes valmistub uue hooaja esimeseks MK-etapiks ka värvika elulooga Nathalie Moellhausen, kes sai Brasiiliat esindades Rio olümpial kuuenda koha.

"Kuues koht andis koju jõudes sellise tunde, et tahaksin veidi enamat, sest kui oled medalile väga lähedal ja seda ei võida, siis see on hullem tunne kui olla medalist kaugel," tõdes Moellhausen intervjuus ERR-ile.

Kunsti ja tantsu armastav ning modellinagi tööd teinud Moellhausen on sündinud Milanos ja treenib Pariisis. Ta on Itaalia naiskonnaga tulnud nii maailma- kui Euroopa meistriks ning võitnud kokku kuus tiitlivõistluste medalit. Londoni olümpia järel jättis ta kaks hooaega vahele ja ostustas siis vanaema rõõmuks hakata Brasiilia eest vehklema. "Rio olümpia andis uueks hooajaks kõrge motivatsiooni," ütles 30-aastane naine.

"Loodan tõusta kõrgemale kui tänasel hetkel - olen maailma edetabelis 14. kohal. Mul on suured lootused, sest tahan saavutada senisest enamat. Arvestades seda, et kaks aastat - 2012 kuni 2014 - jäid vahele, siis tundsin olümpia järel, et olen tõesti tagasi."

"Eestis on väga head epeenaised ja hindan väga seda võimalust nendega siin koos treenida," ütles esmaspäevast meie koondislastega harjutav Brasiilia esinumber.

"Nad on väga tõsised naised ja hästi motiveeritud. Väga hea on omada rahvusvahelist turniiri, võistelda ja vahetada mõtteid. See kõik on väga oluline."

47. Tallinna Mõõga epeeturniiri otsustavatele matšidele saab otseülekandes kaasa elada ETV2 ja ERR-i spordiportaali vahendusel.

Laupäevane otseülekanne algab kell 16.30 ja pühapäevane kell 15. Stuudiojuht on Tarmo Tiisler, kommentaatorid Anu Säärits ja Meelis Loit, režissöör Margit Rand.

Toimetaja: Anders Nõmmtennis
Ivanov Prantsusmaal kvalifikatsioonist edasi ei pääsenud

Vladimir Ivanov piirdus Prantsusmaal St Brieuc’s alanud 43 000 euro suuruse auhinnafondiga ATP Challengeri tenniseturniiril kvalifikatsiooni avaringiga.