Sõudjate pronksivõit raiuti Pärnus kivisse ({{commentsTotal}})

Pärnu sõudjate suvine saavutus ehk pronksivõit Rio olümpiamängudelt sai sõna otseses mõttes kivisse raiutud. Graniidist taiese said nii sõudjad kui ka nende treener. Taies ise kaalub aga ligi 200 kilo ning selle koju viimiseks nappis jõudu isegi treenitud sportlastel.

Rio olümpiamängude saavutuse meenutuseks tellisid Pärnumaa Spordiliit ja Pärnumaa Omavalitsuste Liit kiviraidur Ivo Vaherilt graniidist taiesed. Sõudjad olid kingitusest rõõmsalt üllatunud ja viskasid nalja, kuidas küll selline meene koduaeda vedada.

„Ma räägin, Seim, Seim tuleb kutsuda, ta võtab sülle ja läheb,“ naeris Tõnu Endrekson.

Kinkijad aga polnudki silmas pidanud, et sõudjad kingituse ise koju peavad tarima, Selleks, et need kiviraiduri kodust kas sõudebaasidesse - nagu Kaspar Taimsoo ja Andrei Jämsä palusid, või kodudesse viia, oli olemas autokraana.

„Päris vägevad kivimürakad ju,“ tõdes Kaspar Taimsoo. Kuhu see läheb nüüd? „Esialgu panen Kalevi sõudeklubisse, võimalusel transpordin ta Viljandisse. Korteri rõdu peale, ma arvan, 180-kilost suurt kivi panna on natuke kahtlane jah.“

„Kristallvaase, karikaid ja kõiksuguseid muid asju, aga no nii kopsakat asja tõesti ei ole,“ sõnas ka treener Matti Killing. „Seda ei anna kuidagi ära viia.“ Ja kuhu see läheb sul? „Koduõue. Lipuväljakule.“

„Võib-olla isegi võtab sülle, aga ei riski,“ sõnas taiese kohta Allar Raja. „Nii, et parem oleks, et pätipoisid seda ära viia ei jõua õue pealt. Oskasite oodata sellist kingitust? „Eks meil oli eelinfo, aga see, et nad nii ilusad, kenad ja nii tähenduslikud välja näevad, see on minu jaoks väga äge. Väga mõnus sümbol olümpiamängudest minu hoovi,“ arvas Raja.

Tõnu Endrekson, kuhu see taies läheb siis? "Raske öelda praegu. Maad on päris palju seal hoovis, üks kümme tuhat ruutu, kuhu teda panna.“

Toimetaja: Anders NõmmOtt Tänak
Ott Tänak näitas testikatsel 9. aega, kiireim oli Latvala

Sel nädalavahetusel sõidetava Argentina autoralli MM-etapi testikatse kiireim oli soomlane Jari-Matti Latvala (Toyota), kes sai 6,01 km pikkuse distantsi parimal läbimisel kirja tulemuse 4.02,0.

stuttgardi tenniseturniir
Maria Šarapov
Kontaveit kohtub Stuttgardi turniiri veerandfinaalis Maria Šarapovaga

Eesti esitennisist Anett Kontaveit (WTA 73.) kohtub Stuttgardis toimuval tenniseturniiril veerandfinaalis 15-kuulisest võistluskeelust vabanenud venelanna Maria Šarapovaga.

Tiit Sokk ja Eesti korvpallikoondisTiit Sokk ja Eesti korvpallikoondis
Eesti korvpallikoondise kutse läks 23 mängijale, Kotsar jääb kõrvale

Sel suvel peab Eesti korvpalli rahvuskoondis neli MM-i eelkvalifikatsiooniturniiri mängu, lisaks kuus-seitse kontrollmängu. Kandidaate kutsutute näol on sel aastal 23, koondise peatreener Tiit Sokk ootab neilt vastust hiljemalt juuni alguseks.

Stefan KüngStefan Küng
Kangert ja Taaramäe lõpetasid Romandia tuuri teise etapi peagrupis

Romandia velotuuril sõideti neljapäeval künklik 160,7 kilomeetri pikkune etapp, kus võidu jagasid šveitslane Stefan Küng (BMC Racing) ja ukrainlane Andriy Grivko (Astana). Kahe mehe duellis tõmbas finišiheitluses pikema õlekõrre 23-aastane Küng.

SnuukerSnuuker
VIKTORIIN | Kui hästi tunned snuukrit?

Hetkel peetakse Inglismaal Sheffieldis järjekordseid snuukri maailmameistrivõistlusi, mille eelringis osales esmakordselt ka eestlane. Turniiri toimumisest on insipireeritud ka meie tänane viktoriin. Head lahendamist!

Renoveeritud Kalevi spordihall.Renoveeritud Kalevi spordihall.
Renoveeritud Kalevi spordihalli avab Kalev/Cramo ja Pärnu Sadama mõõduvõtt

Alates eelmise aasta veebruarist suletud olnud legendaarne Kalevi spordihall avab peagi külalistele uksed. 1962. aastal valminud hall on arhitektuurilise mälestisena riikliku kaitse all ja nii on hoone väliskuju jäänud sisuliselt muutumatuks. Sisulised muutused on aga enam kui aasta väldanud tööde käigus märgatavad.

tennis
Vladimir IvanovVladimir Ivanov
Vladimir Ivanov pääses Usbekistanis poolfinaali

Vladimir Ivanov (ATP 444,) on Usbekistanis 25 000 dollari suuruse auhinnafondiga Futures turniiril jõudnud poolfinaali.