Gert Kullamäe: mei ei olnud mänguks valmis ({{commentsTotal}})

Tartu ülikooli korvpallimeeskond pidas eurosarja alagrupiturniiril esimese kohtumise, kui koduväljakul tuli tunnistada Austria meistri Oberwarti ühepunkitlist paremust 78:77.

Kolmeliikmelises FIBA Europe Cupi alagrupis on Tartu jaoks iga võit ja kaotus suure tähtsusega. Juba mängu avaminutitel said tartlased selgeks, et klassikalise Lääne-Euroopa meeskonna mängijate vastu, kus põhiraskus on ameeriklastel, ei saa ühtki sentimeetrit ruumi jätta. Sellega patustades leiti end kiiresti 4:17 kaotusseisust, kuid hoolimata kaitsefaasi erinevatest eksimustest rebiti end Gert Dorbeku, Janar Taltsi ja Janari Jõesaare resultatiivsuse toel mängu tagasi. 32:32 viigi järel käis Tartul kassi-hiire mäng kohtumise lõpuni. 24 sekundit enne mängu lõppu viis Dominykas Milka Tartu ühega ette, kuid vabavisetest sai Austria meeskond veel kaks punkti ja võitis 78:77. Janar Taltsilt täna 18 punkti, Gert Dorbekult 15.

"Meie poolt kehv mäng," ütles Tartu Ülikooli peatreener Gert Kullamäe ETV spordisaatele. "Juba kohtumise algus näitas, et me ei olnud selliseks mänguks valmis nii, nagu pidanuksime olema. Lisaks sellele oli palju halbu minuteid. Hea oli aga see, et tulime mängu tagasi, kuid keegi ei taha kodus taolisi kohtumisi lõpu peale jätta. Kokkuvõttes võitis vastane teenitult."

Tartu uus täiendus, Forrest Robinson täna veel väljakul ei käinud. Järgmine nädal kohtutakse tugeva Pau-Ortheziga. Tallinna Ülikool/Kalevi euroteekond algab homme Rumeenias.

Toimetaja: Ivo Dobkevitschtennis
Ivanov Prantsusmaal kvalifikatsioonist edasi ei pääsenud

Vladimir Ivanov piirdus Prantsusmaal St Brieuc’s alanud 43 000 euro suuruse auhinnafondiga ATP Challengeri tenniseturniiril kvalifikatsiooni avaringiga.