Kataloonias kuuenda koha saanud Tänak: rohkem ei olnud siit võtta midagi ({{commentsTotal}})

Autoralli MM-etapil Kataloonias sai Ott Tänak (Ford) kuuenda koha. Võidu võttis prantslane Sebastien Ogier (Volkswagen), kes ühtlasi kindlustas endale neljanda järjestikuse MM-tiitli.

Sebastien Ogier suurendas pühapäevahommikuse avakatse võiduga ning kahe järgmise katse teise ajaga edu üle 21 aasta Kataloonia ralli võitu võõrustajaile jätta lootnud Dani Sordo ees 5,8-lt sekundilt 14,2-le sekundile. See oli aga juba piisav ja otsustav edu viimaseks, 12,1 kilomeetri pikkuseks kiiruskatseks, andes võimaluse minna punktikatse starti juba liigsete pingeteta.

Kogenud prantslased ei vääratanud. Teine aeg üldarvestuses 14. koha saanud Jari Matti Latvala järel ja Sordo ees tähendas ka Kataloonia ralli võitu - vahe hispaanlasega kasvas 15,6, Thierry Neuville'iga 59,4-le sekundile. 32-aastane Sebastien Ogier ja algusest peale tema paarimeheks olnud 36-aastane Julien Ingrassia on koos võitnud nüüd neli maailmameistritiitlit järjest ning triumf Kataloonias on selle 11 aastat koos töötanud rallipaari tänavune viies, üldse aga 37. MM-ralli võit.

Ott Tänak võis laupäeva õhtul võtta vastu õnnitlusi 29. sünnipäeva puhul, aga pühapäeval seisis ees veel tõsine tööpäev. Seitsmendalt kohalt viimasele neljale kiiruskatsele minnes hoidsid Ott Tänak - Raigo Mõlder neis oludes asju kontrolli all - kaks korda seitsmes, siis üheksas aeg ja kohe hommikul Kris Meeke'i Citroeni mootoririkke ja katkestamise järel kuuendaks tõusnud mehed olid punktikatsel 14.

Eks ta oli jälle üks nende rehvide piiride kompamine - võistlus on samal ajal parim infoallikas rehviarenduseks. Töö sai ära tehtud, Kataloonia rallilt kuues koht, hooaja kokkuvõttes tõusid Tänak - Mõlder Meeke'ist mööda kaheksandaks.

"Ma arvan küll, et töö on tehtud, ega siit rohkem ei olnud võtta midagi," sõnas Tänak intervjuus ERR-ile. "Ette jäi kaks minutit ja taha jäi kaks minutit, siin polnud sõiduga ilmselgelt midagi teha. Tegime kõik, mis oli võimalik."

"Rallisõit on üks suur tiimitöö, kogu M-Spordi peale on igal rallil kohal sada inimest pluss need inimesed, kes otseselt mind aitavad. Karl (Kruuda) ja Martin (Järveoja) tegid rehviotsuseid, Martin (Kangur) ja Kuldar (Sikk) vaatasid teeolud üle, eks asju, mida asfaldi peal teha, ole palju," lõpetas Tänak.

Toimetaja: Anders Nõmm



Mattias Käit: Fulhamis ollakse uhked, et mind koondisse kutsutakse

18-aastane Mattias Käit mängib klubijalgpalli Inglismaal Fulhamis ning tema sõnul ollakse seal väga uhked, kui noormees ka Eesti A-koondisse kutseid teenib.

tennis
Wozniacki ja Pliškova jõudsid Miamis poolfinaali

Miamis jätkuval kõrgetasemelisel tenniseturniiril jõudsid naistest esimesena poolfinaali endine maailma esireket, taanlanna Caroline Wozniacki ja turniiril teisena asetatud tšehhitar Karolina Pliškova.