Janno Ligur sai rallikrossi EM-sarjas kaheksanda koha, maailmameistriks tuli Ekström ({{commentsTotal}})

Janno Ligur
Janno Ligur Autor/allikas: Erakogu

Saksamaal sõidetud rallikrossi Euroopa meistrivõistluste sarja hooaja viimasel etapil olid võistlustules eestlased Siim Saluri ja Janno Ligur.

Pühapäeval sõideti Super1600 klassis viimane kvalifikatsioonisõit, kaks poolfinaali ning finaalsõit.

Siim Saluri sai esimeses poolfinaalsõidus viimase ehk kuuenda koha, edestades ajaga teises poolfinaalis viimase koha saanud Pavel Vimmerit.

Laupäevase kolme kvalifikatsioonisõidu järel üheksandat kohta hoidnud Janno Liguri kolmanda kvalifikatsioonisõidu tulemus tühistati, seega polnud tal viimasel kvalifikatsioonisõidul lootust poolfinaalkoha eest võistelda.

Etapi võitis ungarlane Krisztian Szabo, kes krooniti ka EM-sarja üldvõitjaks. Teise koha saavutas venelane Igor Sanin ning kolmanda taanlane Ulrik Linnemann.

Üldkokkuvõttes tuli teiseks Szabole vaid ühe punktiga kaotanud Linnemann ning kolmandaks leedukas Kasparas Navickas. Enne viimast etappi viiendal kohal olnud Janno Ligur saavutas lõpuks kaheksanda koha, Siim Saluri tuli 15. kohale.

SuperCari MM-etapi võitis rootslane Kevin Eriksson, kellele järgnesid norralased Petter Solberg ning Andreas Bakkerud. Finaalis viienda koha saanud rootslane Mattias Ekström kindlustas ühtlasi ka rallikrossi MM-tiitli.

„Ma ei suuda seda uskuda,“ sõnas Ekström pisarsilmil pärast finišit. „Ma unistasin alati millestki sellisest, kuid see, kuidas me seda viimase kolme aasta jooksul teinud oleme – ise oma tiimi üles ehitanud – on suurepärane. See on väga eriline moment.“

Enne viimast MM-etappi Argentinas on Ekström kogunud 251 punkti, Petter Solbergil on 221 punkti ning kolmandal kohal oleval Johan Kristofferssonil 217 punkti.

Eesti võrkpallikoondis
Eesti võrkpallikoondis sai MM-valikturniiril teise võidu

Eesti võrkpallikoondis sai reedel Belgias, Kortrijkis 2018. aasta maailmameistrivõistluste Euroopa tsooni kolmanda valikringi turniiri teises mängus kindlalt 3:0 (25:22, 25:20, 25:19) jagu Hispaaniast ning on Belgia kõrval teine seni kaotuseta jätkav tiim.

Uuendatud: 22:39
Gheorghe CretuGheorghe Cretu
Pahane Cretu: miks eksperdid arvavad, et meie vastased on s***d

Eesti võrkpallikoondis jätkas 2018. aasta MM-i Euroopa tsooni kolmanda valikringi turniiri võidukalt, kui neljapäeval mängiti 3:0 üle Hispaania. Koondise peatreener Gheorghe Cretu oli veidi rahulolematu, et meedia eeldab, et Eesti koondis peaks kõik kohtumised kerge vaevaga võitma.

Anett Kontaveit
Kontaveit kohtub Witthöftiga reedel peaväljaku viimases matšis

Šveitsis, Gstaadis toimuval tenniseturniiril veerandfinaali jõudnud Anett Kontaveit (WTA 32.) peab oma järgmise matši reedel peaväljakul, kus ta kohtub sakslanna Carina Witthöftiga (WTA 66.).

Sandra PerkovicSandra Perkovic
Horvaatia kettaheitja näitas viimase 25 aasta võimsaimat heidet

Horvaatia kettaheitja Sandra Perkovic näitas Šveitsis Bellinzonas peetud võistlusel viimase veerandsajandi pikimat sooritust, saates ketta 71 meetri ja 41 sentimeetri kaugusele.

tennis
Simona Halep - Johanna KontaSimona Halep - Johanna Konta
Wimbledoni populaarseim matš oli üks naiste veerandfinaalidest

Neljapäeval avaldatud statistikanumbrite kohaselt oli tänavuse Wimbledoni tenniseturniiri ülekaalukalt kõige vaadatum mäng naiste üksikmängu veerandfinaal Johanna Konta ja Simona Halepi vahel.