Kupperi treener Tammert kaalub meeskonda lisajõudude palkamist ({{commentsTotal}})

Päevatöö järel end tühjakspigistatud sidrunina tundev Aleksander Tammert kaalub kettaheitja Martin Kupperi taustajõudude arvu kasvatamist.

Martin Kupperi olümpia neljandaks ja Euroopa meistrivõistluste seitsmendaks meheks lihvinud Aleksander Tammert nentis, et rohkem kettamehi ta tõsiselt aidata ei suuda, sest energia kulub eekõige Eesti Spordiselts Kalevi tegevjuhi kohustustele.

"Martinile jäävad riismed, mis minust on Kalevi töö tõttu välja pigistatud," sõnas Tammert Eesti Olümpiaakadeemia korraldusel Tartus toimunud traditsioonilisel olümpiamängude järgsel arutluskonverentsil. "Ma arvan, et aeg näitab, kuidas seda olukorda saab muuta paremuse suunas või vajame järgmiseks neljaks aastaks meeskonda lisajõudu."

Noorte tasandil on Tammerti sõnul oluline, et harjutatakse targalt ja mitmekülgselt, mitte varakult medalitele orienteeritult. Et lapsed armastaks sporti teha, et trenn poleks neile katsumuseks ja treenerid suudaks läheneda kõigile individaalselt, mitte vaid pearahast lähtudes.

"Et ei oleks võib-olla kõige tähtsam see, et sada pearaha saada, pigem ikka nii palju, kui on võimalusi neid võtta, et kõigile pühenduda. Siis nad ei jookse trennist kuhugi ära järgmisesse trenni ja tahavad sporti teha," arvas Tammert.

Toimetaja: Anders NõmmFOTOD | Maadluslegend August Englas saadeti viimsele teekonnale

Täna toimus 21. märtsil meie seast lahkunud kahekordse maadluse maailmameistri August Englase ärasaatmine.

tennis
Ratastoolitennisistid tõid turniirilt Eestile 11. koha

Eesti ratastoolitennisistid Viljar Villiste, Mait Mätas ja Urmo Voogla võitlesid Eestile Portugalis toimunud World Team Cup Euroopa kvalifikatsioonivõistlusel 11. koha. Turniiri võidu noppis Poola.