Võrkpalliliidu president: järgmisel aastal ootab meid ees läbi aegade suurim kodumängude arv ({{commentsTotal}})

Eesti Võrkpalli Liit teenis maailmameistrivõistluste valikmängude korraldusõiguse. Eesti koondis saab järgmisel aastal seega kodupubliku ees mängida nii valikmänge kui Maailmaliiga kohtumisi.

"Järgmine aasta ootab meid ees läbi aegade kõige suurem kodumängude arv,“ sõnas Eesti Võrkpalli Liidu president Hanno Pevkur intervjuus ERR-ile. „Suure tõenäosusega saame lähinädalatel kinnituse, et Eesti korraldab MM-valikturniiri, kus osaleb kuus võistkonda, mis tähendab seda, et iga päev on Eestis kolm tipptasemel mängu nädal aega järjest.“

Kodupubliku ees mängib Eesti võrkpallimeeskond maailmameistrivõistluste valikturniiri kohtumisi 23.-28. maini ja seejärel 9.-11. juunini võõrustatakse Maailmaliigas Kreeka, Katari ja Venetsueela koondist. Edu korral ootab tiimi kohe ka Maailmaliiga finaalturniir. Kui kodusel MM-valikturniiril jäädakse alagrupis teiseks, siis mängitakse augustis kolmanda ringi kohtumisi ja seejärel juba kohe Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri matše.

"Alaliidule tähendab nii MM-valikturniir, Maailmaliiga kui Euroopa meistrivõistluste finaalturniir kulusid suuremas mahus kui me sellel aastal tegime," tunnistas Pevkur. "Hinnanguliselt jäävad need pool miljoni - 600 000 euro vahele, püüame esimese pilgu juba järgmisel juhatuse koosolekul ette saada."

Need 16 riigi võrkpallimeeskonnad pääsesid Eestiga koos järgmise aasta Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile. Mängud peetakse 25. augustist kuni 3. septembrini Poolas. Tiitlit kaitseb Prantsusmaa ja alagruppide loosimine seisab veel ees.

"Euroopa Võrkpalliliidu juhatus koguneb novembris ja siis saame ka Poola alaliidult ka infot, mismoodi ja kuidas edasi. Väga loodan, et kõik võrkpallifännid ootavad seda tähtsat päeva, mil saab teada, mis linnas Eesti mängib ja kes on meie vastased, et saaks hakata juba pileteid otsima ja hotelle broneerima," lõpetas Pevkur.

Toimetaja: Anders NõmmFOTOD | Maadluslegend August Englas saadeti viimsele teekonnale

Täna toimus 21. märtsil meie seast lahkunud kahekordse maadluse maailmameistri August Englase ärasaatmine.

tennis
Ratastoolitennisistid tõid turniirilt Eestile 11. koha

Eesti ratastoolitennisistid Viljar Villiste, Mait Mätas ja Urmo Voogla võitlesid Eestile Portugalis toimunud World Team Cup Euroopa kvalifikatsioonivõistlusel 11. koha. Turniiri võidu noppis Poola.