Eesti curlingumängijad tulid Tallinn Cupil šotlasest kapteni käe all esikohale ({{commentsTotal}})

Curling Autor: RIA Novosti/Scanpix

Tallinnas toimunud curlingu suurvõistluse Tallinn Cup võitis rahvusvaheline segavõistkond, mille koosseisu kuulusid Eesti mängijatest Harri Lill ja Liisa Turmann, valgevenelanna ning šotlasest kapten Brian Gray.

Võitjavõistkond alistas finaalvoorus ülekaalukalt Brasiilia esinduse punktidega 11:5. Teisele kohale tuli Ungari esindusnaiskond, kellel õnnestus võita finaalringis napilt punktidega 5:4 Eesti esindusmeeskonda Puhastusimport (kapten Martin Lill). Seega kuulus Eesti meistermeeskonnale Puhastusimport kolmas koht.

Kokku osales Tallinn Cupil 18 võistkonda, kellest viis olid Eestist. Suurvõistlusest võttis esmakordselt osa ka Eesti ratastoolicurlingu esindus. Eesti ratastoolicurlingu võistkond koosseisus Signe Falkenberg, Mait Mätas, Andrei Koitmäe ja kapten Viljar Villiste saavutas üldarvestuses 18 võistkonna seas tubli kümnenda koha.

Eesti Curlingu Liidu presidendi Fred Randveri sõnul on Tallinn Cupist saanud regiooni üks tähtsaim curlinguvõistlus. “Võistlus õnnestus taas suurepäraselt ning kõige rohkem tunnen heameelt selle üle, et turniir on saanud väga populaarseks just välismaalaste seas. Kindlasti mängib siin suurt rolli ka Tondiraba jäähalli uus curlinguareen, mis pakub curlingu mängimiseks maailmatasemel tingimusi,” sõnas Randver.

Tallinn Cup toimus tänavu 12. korda. Tallinn Cup tõi Tallinnasse võistlema ligi 80 curlingumängijat 12 riigist üle maailma. Esimest korda olid sel aastal esindatud ka Põhja- ja Lõuna-Ameerika riigid.

Curling on rahvusvaheliselt üks kõige kiiremini kasvavaid talispordialasid. Tegemist on olümpiaalaga, mida saavad harrastada väga erineva vanuse ja füüsilise ettevalmistusega inimesed, sealhulgas ka liikumispuudega inimesed. Curling sobib nii tõsisemaks sportlikuks harrastuseks kui meelelahutuslikuks seltskonnamänguks nii perekeskselt, kui kolleegidega. Eestis saab curlingut mängida regiooni parimaid tingimusi pakkuvas Tondiraba jäähallis. Curlingu hooaeg kestab Eestis aprilli lõpuni.

Toimetaja: Anders NõmmVormel-1 hooaja avaetapi võitis Mercedeste ees Vettel

Austraalias Melbourne'is alanud vormel-1 sarja hooaja avaetapi võitis Ferrari piloot Sebastian Vettel.

tennis
Raisma langes Prantsusmaal teises ringis konkurentsist

Kenneth Raisma (ATP 690.) jõudis Villers Les Nancy's 15 000 dollari suuruse auhinnafondiga Futures turniiril teise ringi, kus tuli aga tunnistada vastase paremust.