Võrkpallikoondise kapten: kõige pingelisem hetk jäi Tšehhi ({{commentsTotal}})

Eesti meeste võrkpallikoondis tuli EM-valikturniiril välja raskest seisust ning võitles ennast neljandat korda finaalturniirile, mis seekord toimub Poolas.

Play-offis said eestlased kahel korral jagu Lätist, täna Tallinnas peetud korduskohtumises 3:0. "Esimesed märgid, et asjad kulgevad nii nagu meie tahame, olid avageimi keskel," meenutas ETV spordisaate stuudios käinud Toobal. "Teises geimis me ei kasutanud ära paari lihtsat momenti ja siis ma ei tundnud ennast kuigi kindlalt, aga meil oli pidevalt kolme-nelja punktiline edu, mis tegi mängimise lihtsamaks. Kui kolmanda geimis alguses saime hästi minema, siis oli klaar, et lätlastest täna meile vastast ei ole."

Toobali sõnul oli mängu tähtsust võimatu ülehinnata. "Tänane mäng oli ülioluline Eesti võrkpalli jaoks," nentis Toobal. "Eks sellist särinat ja värinat on meeskonnas kogu nädala jagu olnud. Kõige pingelisem hetk jäi kindlasti Tšehhi pärast kahte esimest kaotatud mängu Rumeeniale ja Makedooniale. Siis olid näod päris pikad."

Nimelt pidid eestlased viimases voorus alistama edasipääsu juba taganud Tšehhi ning lootma, et Rumeenia ei võida Makedooniat. Nii ka läks. "Seni, kuni on matemaatiline võimalus, ma usku ei kaota," tunnistas Toobal. "Teadsin, et meis on sisu ja võime ka Tšehhi meeskonna vabalt murda."

Toimetaja: Ivo DobkevitschFOTOD | Maadluslegend August Englas saadeti viimsele teekonnale

Täna toimus 21. märtsil meie seast lahkunud kahekordse maadluse maailmameistri August Englase ärasaatmine.

tennis
Ratastoolitennisistid tõid turniirilt Eestile 11. koha

Eesti ratastoolitennisistid Viljar Villiste, Mait Mätas ja Urmo Voogla võitlesid Eestile Portugalis toimunud World Team Cup Euroopa kvalifikatsioonivõistlusel 11. koha. Turniiri võidu noppis Poola.