Võrkpallikoondise peatreener: tuleb uskuda endasse algusest lõpuni ({{commentsTotal}})

Eesti meeste võrkpallikoondis võitis kordusmängus võimsa esitusega 3:0 Läti meeskonna ja pääses Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile.

Rekordilise 5681 pealise publiku fantastilisel toetusel mänginud Eesti meeskond leidis just aasta kõige tähtsamaks matšiks ülesse oma vana hea näo ja mänguvõimsuse. Lätlased suruti kindlalt nurka tõelise meeskonnamänguga ja ohjad haarati vastastelt avageimis 11:11 viigiseisult. "Esimese geimi keskpaigani oli punkt-punkti heitlus, aga tunne oli selline, et täna mängime mängu, mida oleme näidanud eelmistel aastatel," ütles Eesti koondise libero Rait Rikberg ETV spordisaatele.

Eksiti vähe, kiirustamist polnud ja moraal püsis kõrgel.Läbi aegade Eesti koondise eest kõige rohkem mänge pidanud 240 korda koondise vormis olnud sidemängijast kapteni Kert Toobali tõsted kõmmutas supervormis Robert Täht maha ja avageim võideti 25:20, teine 25:19 ja kolmas 25:16 ülekaaluga. Täht tõi meeskonnale resultatiivsemana 18 punkti. Diagonaalründajana sai seekord täiskoormuse Oliver Venno, kes näitas samuti parimate päevade klassi ja tõi meeskonnale 10 punkti. Koondise mängu kvaliteeti tõstis kõvasti see, et oluliselt enesekindlamalt tegutses täna 170 mängu koondise eest pidanud nurgaründaja Keith Pupart, kes tõi 9 punkti, töötas blokis edukalt ja võitles ka senisest isukamalt lahtiste pallide eest. Viimase punkti Toobali tõstest maha löönud Andri Aganits tõi meeskonna kasuks 7 punkti.

Võrkpallimeeskond jõudis nii esimese Eesti pallimängukoondisena neljandat korda EM-finaalturniirile. "Olime juba peaagu põrgus ja täna oleme tagasi taevas," tõdes Eesti koondise peatreener Gheorghe Cretu. "See on sport. Tuleb uskuda endasse algusest lõpuni."

Finaalturniir mängitakse järgmisel aasta septembris Poolas.

Toimetaja: Ivo Dobkevitschvõrkpallitriumf
Gheorghe Cretu
Cretu: praegust koondist ei saa kolme aasta tagusega võrrelda

Eesti meeste võrkpallikoondis naasis täna Mehhikost Maailmaliiga kolmanda tugevusgrupi meistritena. Koondise peatreener Gheorghe Cretu rääkis ERR-ile, et on koondis kolme aasta jooksul märgatavalt arenenud.

Uuendatud: 22:15 
tennis
Marin CilicMarin Cilic
Cilic jahib viieaastase vaheaja järel Londoni tiitlit

Meeste tennise maailma edetabelis seitsmendal real paiknev Marin Cilic püüab Londonis peetaval Queen’s Clubi tenniseturniiril karjääri teist võitu muruväljakuil.