Ardo Kreek enne mängu Läti vastu: oleme rõhku pannud tehnikale ({{commentsTotal}})

Pühapäeval peab Eesti meeste võrkpallikoondis käesoleva hooaja viimase kohtumise, kui Tondiraba jäähallis minnakse vastamisi Lätiga. Ülitähtsas matšis on kaalul pääs järgmisel aastal Poolas toimuvale Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile.

Nädala keskel löödi esmakordselt Tondiraba hallis kirvega jäässe võrgupostideks augud ja uisuväli kaeti nelja erineva kattega. Võrkpallimeeskond on jäähallis teinud neli treeningut ja pühapäevaseks lahinguks valmis.

„Päris jääd katsunud ei ole, see on siin mitme kihi all,“ ütles Eesti koondise temporündaja Ardo Kreek intervjuus ERR-ile. „Saal on tuttav, oleme siin varem mänginud. Natuke jahedam, kui eelmised korrad, aga midagi saali temperatuuri ja muu sellise taha kindlasti ei jää.“

Nädala eest Euroopa meistrivõistluste play-offi avavaatusel lätlased 3:2 alistanud mehed said Jelgavas peetud matši järel nautida paari kaua oodatud puhkepäeva perega ja Kreegi sõnul on nüüd vaim värskem. Koondis on olnud koos juba kaks kuud. Viimastel treeningutel on lihvitud eelkõige tehnikat, et vältida oma vigu.

"Mõned taktikalised nüansid oleme videol üle vaadanud, aga pigem rõhunud oma tehnilisele kindlusele. Mida vähem oma vigu teeme, seda paremini mäng meil kulgeb."

Lätlaste alistamiseks peavad mehed hoidma palli pikalt mängus, vältima kiirustamist ja ülekeemist.

"Kaitsepallid saame raskelt kätte, teeme mõne mitte nii hea otsuse või teeme vea – just see annaks meile rohkem positiivset emotsiooni ja rahu, kui suudame need pallid mängu jätta ja kasvõi blokikaitsega uuesti üritada," lõpetas Kreek.

Eesti ja Läti duellile on müüdud üle 4000 pileti.

Toimetaja: Anders NõmmEOK premeerib Kelly Sildaru 9500 euroga

Eesti Olümpiakomitee premeerib Šveitsis Crans-Montanas toimunud juunioride maailmameistrivõistlustel rennisõidus kuldmedali võitnud Kelly Sildaru 9500 euroga ja tema treenerit Tõnis Sildaru 4750 euroga.

Eesti Kergejõustikuliit esitles uut järelkasvutiimi koosseisu

Eesti Kergejõustikuliit esitles Utilitas järelkasvutiimi 2017 koosseisu, kuhu pääsesid kuus 2016. aastal U23 vanuseklassis tugevaimaid tulemusi näidanud sportlast.

tennis
Ivanov Prantsusmaal kvalifikatsioonist edasi ei pääsenud

Vladimir Ivanov piirdus Prantsusmaal St Brieuc’s alanud 43 000 euro suuruse auhinnafondiga ATP Challengeri tenniseturniiril kvalifikatsiooni avaringiga.