Ojamets: Eesti naiste liiga tase on väga madal ja amatöörlik ({{commentsTotal}})

Kogenud võrkpallitreener Andrei Ojamets juhendab alates sellest sügisest Tartu Ülikooli naiskonda. Uus hooaeg algab Balti liiga mängudega järgmisel nädalal.

Ojametsal on uues ametis tööd küllaga, sest Tartu Ülikool/Eedeni naiskond sai eelmisel hooajal Balti liigas viis võitu ja 17 kaotust ning jäi viimasele ehk 12. kohale. Tudengilinna naistele ütles ta, et tase tõuseb vaid siis, kui mängijad suudavad senisest rohkem alale pühenduda. "Ärge mõelge, et mina teen nüüd teist kohe imeinimesed, vaid te peate ise hakkama imet tegema, oma mõtlemist muutma ja pühenduma rohkem võrkpallile," sõnas Ojamets ETV spordisaatele.

Ojamets sooviks, et alaliit kutsuks kõik naistevõrkpalliga tegelejad ühise laua taha, et laiemalt arutleda teemal, miks seis on selline ja mida teha, et pilt muutuks paremaks. "Kui kõik paneksid ühe laua taga pead kokku ja leiaksid ühtemoodi mõtlemist, siis pakun, et sellest oleks efekt kohe tunda," lisas Ojamets.

Eesti meistrivõistlustega Ojametsa sõnul koondislasi ei kasvata ja hetkel tuleb loota, et võimalikult palju naisi pääseb piiri taha mängima. "Mida rohkem mängijaid välismaale läheb, seda parem," tõdes Ojamets. "Paraku peab nentima, et kui üks-kaks klubi välja jätta, siis kasvõi võrdluses Soomega, on meie liiga tase väga madal ja amatöörlik."

Tase tõuseb Ojametsa sõnul, kui klubides muutub töö professionaalsemaks, kui senisest rohkem nähakse vaeva füüsilise vormi kallal ja vaadatakse ühtselt üle juba noorte tasemel tehtavad treeningud. "Ma olen aastaid kuulnud juttu, et Eesti tüdrukud pole sellised nagu venelannad, poolatarid või soomlannad, kuid ma ei ole sellega päri. Pole neil Eesti naistel häda midagi," teatas Ojamets. "On lihtsalt vaja natuke kaasaegsemaid treeningmeetodeid ja hakata tänapäevast võrkpalli mängima."

Ojamets on võitnud naistega neli ja meestega viis Eesti meistritiitlit.

Toimetaja: Ivo DobkevitschKullamäe: Cramo on alati kullale favoriit number üks

Eesti korvpallimeistrivõistlustel tehakse homme algust põhiturniiri viimase vooru kohtumistega. Reedel peavad igipõlised rivaalid Kalev/Cramo ja Tartu Ülikool järjekordse lahingu, seekord põhiturniiri võidu nimel.

Westbrooki kangelasteod aitasid Thunderi lisaajal võidule

Korvpalliliigas NBA nihutas kolmapäeval taas piire Oklahoma City Thunderi (43-31) tagamees Russell Westbrook, kes tegi järjekordse ajaloolise kolmikduubli ning aitas oma koduklubi võõrsil lisaajal 114:106 võidule Orlando Magicu (27-48) üle.

Vaata videot!

Euroopa väike jääaeg ehk kuidas sai iluuisutamine alguse

Juba kiviajal panid inimesed endale talla alla sirged luutükid ja käisid nendega uisutamas. Hiljem aga võeti kasutusele raud ja loomulikult hakati kohe ka uisuterasid valmistama.

Premier League alustas aegade suurimat võitlust piraatluse vastu

Inglismaa jalgpalli kõrgliiga on asunud võitlusse ebaseaduslike otseülekannete vastu Suurbritannias ja välismaal. Kasutusele võetud meetmed olevat praegu karmimad kui kunagi varem.

tennis
Wozniacki ja Pliškova jõudsid Miamis poolfinaali

Miamis jätkuval kõrgetasemelisel tenniseturniiril jõudsid naistest esimesena poolfinaali endine maailma esireket, taanlanna Caroline Wozniacki ja turniiril teisena asetatud tšehhitar Karolina Pliškova.