Tallinnas toimuv ratsaspordivõistlus kulmineerub takistussõidu MK-etapiga ({{commentsTotal}})

Homsest pühapäevani toimub Tallinnas rahvusvaheline ratsaspordivõistlus, mis kulmineerub Kesk-Euroopa liiga maailma karika etapiga takistussõidus.

Alates 1993. aastast Eestis peetav ratsutamise maailma karika Kesk-Euroopa liiga osavõistlus toimub sisetingimustes, Saku Suurhallis 14. korda. Alates homsest saab kaasa elada kaheksa riigi 160 ratsutajale ning nende 240 hobusele. Võrreldes eelmiste aastatega pole seekord aga kavas koolisõidu maailma karika etappi - meie ratsutamise n.-ö. suurel sünnipäevapeol võisteldakse vaid takistussõidus.

"See-eest oli koolisõitjatel sel hooajal kaks MK-etappi," ütles võistluste direktor Siim Nõmmoja ETV spordisaatele. "Ma loodan, et nad on oma võistlused kätte saanud ja rahule jäänud. Meil toimub seekord takistussõit, kus kavas erinevatele vanuseklassidele ning erinevate raskusastmetega võistlussõite, et anda võimalusi nii harrastussportlastele, poniratsustajatele, kui ka rahvuslike klasside sõitjatele. Võistluse selgroo moodustab aga ikkagi MK-etapp takistussõidus."

Ja siis on stardis lisaks mullusele parimale Aleksandr Belehhovile ka kogu meie takistussõitjate koorekiht - eesotsas Saku halli Suure auhinna esimese võitja Rein Pilli ning kahe viimase aasta Eesti meistrite Urmas Raagi ja Gunnar Klettenbergiga, kelle esiratsud on juba siin üles kasvatatud Eesti sporthobused, kes rahvusvahelistel võistlustelgi hobusekasvatajate seas tunnustust leidnud.

Toimetaja: Ivo DobkevitschEesti Kergejõustikuliit esitles uut järelkasvutiimi koosseisu

Eesti Kergejõustikuliit esitles Utilitas järelkasvutiimi 2017 koosseisu, kuhu pääsesid kuus 2016. aastal U23 vanuseklassis tugevaimaid tulemusi näidanud sportlast.

tennis
Ivanov Prantsusmaal kvalifikatsioonist edasi ei pääsenud

Vladimir Ivanov piirdus Prantsusmaal St Brieuc’s alanud 43 000 euro suuruse auhinnafondiga ATP Challengeri tenniseturniiril kvalifikatsiooni avaringiga.