Tänavustel Eesti jäähokimeistrivõistlustel osaleb vaid kolm klubi ({{commentsTotal}})

Oktoobri lõpus algavatel jäähoki Eesti meistrivõistlustel osaleb vaid kolm meeskonda. Mitme klubi loobumise põhjused on erinevad, jäähokiliit loodab oma tegevusega olukorra paranemisele kaasa aidata.

Jäähoki Eesti meistrivõistlustel mängivad uuel hooajal kolm meeskonda, kelleks on Narva Paemurru Spordikool, Tallinna HC Viking ja Eesti noortekoondis. Teist aastat järjest pole end meistrivõistlustele registreeninud Tartu Kalev/Välk, võrreldes eelmise hooajaga puuduvad ka HC Panter ja Kohtla-Järve Viru Sputnik. "Väga tahaks, et kõik elujõulised klubid, eriti Kohtla-Järve, kus hoki on sügaval juurtes, oleksid esindatud," ütles Eesti Jäähokiliidu president Rauno Parras ETV spordisaatele. "Kuna neil kadus linna tugi tagant ära, siis nad otsustasid nad meistrivõistlustest loobuda."

Raha ja mängijate vähesus on need kaks peamist põhjust, miks ei suudeta või soovita esindusmeeskonda välja panna. HC Panter langetas tegevjuhi Olle Sildre kinnitusel isemajandava klubina selles olukorras pragmaatilise otsuse keskenduda noortetööle.

Parras näeb jäähokiliidu ülesandena praeguses olukorras populariseerida ala eelkõige koondiste kaudu - novembris tuleb Tondiraba jäähallis Eesti ja Leedu A-koondise ja Läti B-koondise ühine turniir, detsembris peetakse Tallinnas U-20 MM-turniir ja Riia Dinamo kaks mängu KHL-is. Jäähokiliit saab toetada võimaluste piires klubide tööd veel erinevate tegevuste kaudu. "Saame klubidele olla abiks koolituste ja kontaktide otsimisega," sõnas Parras. "Tahame, et noori tuleks hoki juurde piisavalt, et Eesti liigast saaks kvaliteetne mängukoht, kuhu lapsed tahaksid välja jõuda ning mille kohtumisi tahetakse jälgida."

Toimetaja: Ivo DobkevitschMattias Käit: Fulhamis ollakse uhked, et mind koondisse kutsutakse

18-aastane Mattias Käit mängib klubijalgpalli Inglismaal Fulhamis ning tema sõnul ollakse seal väga uhked, kui noormees ka Eesti A-koondisse kutseid teenib.

tennis
Wozniacki ja Pliškova jõudsid Miamis poolfinaali

Miamis jätkuval kõrgetasemelisel tenniseturniiril jõudsid naistest esimesena poolfinaali endine maailma esireket, taanlanna Caroline Wozniacki ja turniiril teisena asetatud tšehhitar Karolina Pliškova.