Kupperi talendi avastanud Juhan Toimet meenutab: kuuli tõugata ta ei osanud, aga võitis kõik ära ({{commentsTotal}})

Rio de Janeiro olümpiamängudel meeste kettaheites neljandaks tulnud Martin Kupper hakkas tõsisemalt harjutama alles ajateenistuse järel. Eelnevalt oli ta treeninud ebaregulaarselt.

"Arvasin küll, et see on selline mees, kes võib kaugele jõuda, kui viitsib harjutada," sõnas Kupperti talendi avastanud treener Juhan Toimet ETV saatele "Ringvaade". "Õnneks hakkas harjutama. Täiskasvanud mees, tuli mõistus pähe."

Toimet avastas Kupperi ühel Kadrioru staadionil peetud koolinoortevõistlusel kuulitõuget vaadates. "Poiste vanemas rühmas oli üks suur poiss. Tõugata ta ei osanud - oli tõukamise ja viskamise vahepeal. Viskas kaugele ja võitis kõik ära," meenutas Toimet.

"Läksin ta juurde ja küsisin, kas ta kuskil trennis käib või ei käi. Lubas siis tulla ja käis üks kord nädalas või üle nädala. Ei saanud hoogu kätte, aga hakkas kohe kiiresti arenema. Oli näha, et õpib tehnikat ja võimed on head. Lõpetas kooli ära ebaregulaarse harjutamisega. Viskas korra 1,75-st ketast 52 meetrit. See oli erakordne saavutus sel ajal."

Seejärel läbis täiskasvanuikka jõudnud Kupper ajateenistuse. "Pärast sõjaväge ütlesin, et hakkame nüüd tõsiselt tööle," sõnas Toimet. "Ta oli nõus ja kohe esimene aasta sai meeste kettaga 50 meetrit, siis 55, siis 60 ja siis 65. Nii see läks - viis meetrit aastas. Siis hakkasin Tammertiga koostööd tegema. Kellegile peab selle andeka noormehe edasi andma."

Praegu Kupperit treeniv Aleksander Tammert sõnas, et tegemist on noore sportlasega. "Võib-olla tõsisemalt on ta ala teinud neli-viis aastat. Seda on väga vähe, arvestades, et mõned sportlased alustavad hästi varakult. Võimlejad ja ujujad viie-kuue-aastaselt. Kettaheide on selline ala, kus tegelikult saab alustada hiljem."

Toimetaja: Siim BoikovKullamäe: Cramo on alati kullale favoriit number üks

Eesti korvpallimeistrivõistlustel tehakse homme algust põhiturniiri viimase vooru kohtumistega. Reedel peavad igipõlised rivaalid Kalev/Cramo ja Tartu Ülikool järjekordse lahingu, seekord põhiturniiri võidu nimel.

Westbrooki kangelasteod aitasid Thunderi lisaajal võidule

Korvpalliliigas NBA nihutas kolmapäeval taas piire Oklahoma City Thunderi (43-31) tagamees Russell Westbrook, kes tegi järjekordse ajaloolise kolmikduubli ning aitas oma koduklubi võõrsil lisaajal 114:106 võidule Orlando Magicu (27-48) üle.

Vaata videot!

Euroopa väike jääaeg ehk kuidas sai iluuisutamine alguse

Juba kiviajal panid inimesed endale talla alla sirged luutükid ja käisid nendega uisutamas. Hiljem aga võeti kasutusele raud ja loomulikult hakati kohe ka uisuterasid valmistama.

Premier League alustas aegade suurimat võitlust piraatluse vastu

Inglismaa jalgpalli kõrgliiga on asunud võitlusse ebaseaduslike otseülekannete vastu Suurbritannias ja välismaal. Kasutusele võetud meetmed olevat praegu karmimad kui kunagi varem.

tennis
Wozniacki ja Pliškova jõudsid Miamis poolfinaali

Miamis jätkuval kõrgetasemelisel tenniseturniiril jõudsid naistest esimesena poolfinaali endine maailma esireket, taanlanna Caroline Wozniacki ja turniiril teisena asetatud tšehhitar Karolina Pliškova.