Läti võrkpallikoondise kapten: Eestit toetavad koduseinad ja fännid ({{commentsTotal}})

Eesti võrkpallimeeskonna play-offi vastane Läti on noore koosseisuga teinud seni väga hea EM-valiktsükli ja võitnud seitsmest mängust viis ning loodab pühapäeval lõpetada enam kui kahekümne aastase ootuse.

Kui Eesti võrkpallimeeskond on alates 2009. aastast mänginud kolmel korral EM finaalturniiril ja jahib nüüd neljandat piletit 16 parema hulka, siis Läti koondis mängis esimesest ja siiani ka viimast korda finaalturniiril 21 aastat tagasi, mil väljakul tegutses nende tänane peatreener, Souli olümpiahõbe Raimonds Vilde. Et lätlaste noor koosseis suutis Vilde juhendamisel võita nüüd alagrupis kuuest mängust viis ning survestas play-offi avamängus eestlasi viis geimi, siis loodavad nii lõunanaabrite fännid kui mängijad 1995. aastast alanud põua lõpetada.

"21 aastat on väga palju, kuid põhimõtteliselt oleme kõik need aastad, mil oleme mänginud, alati võidelnud ja häälestunud ainult võidule ning see pole erandlik olukord," vahendas ETV spordisaade Läti koondise sidemängija ja kapteni Deniss Petrovsi sõnu. "Võitleme jällegi viimseni, et lõpuks ometi edasi pääseda. Kolm aastat tagasi olime sarnases situatsioonis ja seetõttu loodan, et tänavune aasta on õnnelikum."

Kolm aastat tagasi võitis Läti kordusmängusTürgi 3:2, kuid kaotas play-off seeria, sest hävis avamängu 0:3. Nüüd kui avamängus jäädi Eestile 2:3 alla on lätlaste ootused palju suuremad, kuid pilvedesse Jelgava mängu järel vastased siiski ei tõusnud. Nende sidemängijast kapten Deniss Petrovs, kes tulnud ka Eesti meistriks ja mängib nüüd klubivõrkpalli Venemaal, nentis, et kõik sõltub stabiilsusest. "Ma loodan, et suudame muuta mängu veidi stabiilsemaks, sest võõrsil on raskem mängida ja peame kindlasti parandama mõningaid elemente eriti rünnakut, et mäng oleks stabiilsem, et suudaksime paremini mängida blokis ja kaitses," lausus Petrovs. "Eesti meeskond on siiski palju kogenum ja kodumänguks häälestuvad nad kindlastiveel paremini ja on füüsiliselt paremas hoos ning neid toetavad koduseinad ja fännid. Kõik sõltub sellest, kui stabiiselt kogu kohtumise mängime."

Otsustav Balti derby mängitakse pühapäeval Tondiraba hallis.

Toimetaja: Ivo DobkevitschMattias Käit: Fulhamis ollakse uhked, et mind koondisse kutsutakse

18-aastane Mattias Käit mängib klubijalgpalli Inglismaal Fulhamis ning tema sõnul ollakse seal väga uhked, kui noormees ka Eesti A-koondisse kutseid teenib.

tennis
Wozniacki ja Pliškova jõudsid Miamis poolfinaali

Miamis jätkuval kõrgetasemelisel tenniseturniiril jõudsid naistest esimesena poolfinaali endine maailma esireket, taanlanna Caroline Wozniacki ja turniiril teisena asetatud tšehhitar Karolina Pliškova.