Raivo Alla Tartu linnamaratoni võidu võtmest: üritasin ühtlast tempot hoida ({{commentsTotal}})

Laupäeval joostud viienda Tartu linnamaratoni võitis Raivo Alla, kes läbis 42,2 km pikkuse distantsi ajaga 2:28.09.

Oktoobrikuu esimene päev möödus Tartus sportlikult. Maratoni, poolmaratoni ja 10 km distantsil startis rekordiliselt rohkem kui 3000 jooksusõpra. Uue rajarekordiga võitis maratoni Raivo Alla, kelle lõpuaeg oli 2:28.09. Teiseks tulnud lätlast Jevgenijs Turkinsit ja kolmandana lõpetanud Rait Rattasseppa edestas Alla rohkem kui kuue minutiga. Naiste kiireim oli Jana Treier, aeg 3:07.47.

"Mis võidu tõi oli võib-olla see, et üritasin ühtlast tempot hoida, ei teinud mõttetuid kiirendusi," kommenteeris Alla ERR-ile võistlust.

Ise oled nimetanud ennast elujooksjaks, kui raske rada oli, just see Lossi tõus? "Mingis mõttes kõige magusam hetk, aga ma juba mitu kilomeetri enne lõppu mõtlesin selle peale, et tuleb jõudu hoida selle jaoks ka. Eks Lossi tõusul oligi samm kõige töntsim," tunnistas Alla.

Ajaga 1:14.32 võitis poolmaratoni Indrek Tobreluts, edestades vähem kui kümne sekundiga teisena lõpetanud Dmitri Aristovi ja kolmandana finišeerunud Karel Viigipuud. Lühima ehk 10 km distantsi võit läks Rauno Laumetsale, võiduaeg 32 minutit ja 29 sekundit.

Toimetaja: Anders NõmmEOK premeerib Kelly Sildaru 9500 euroga

Eesti Olümpiakomitee premeerib Šveitsis Crans-Montanas toimunud juunioride maailmameistrivõistlustel rennisõidus kuldmedali võitnud Kelly Sildaru 9500 euroga ja tema treenerit Tõnis Sildaru 4750 euroga.

Eesti Kergejõustikuliit esitles uut järelkasvutiimi koosseisu

Eesti Kergejõustikuliit esitles Utilitas järelkasvutiimi 2017 koosseisu, kuhu pääsesid kuus 2016. aastal U23 vanuseklassis tugevaimaid tulemusi näidanud sportlast.

tennis
Ivanov Prantsusmaal kvalifikatsioonist edasi ei pääsenud

Vladimir Ivanov piirdus Prantsusmaal St Brieuc’s alanud 43 000 euro suuruse auhinnafondiga ATP Challengeri tenniseturniiril kvalifikatsiooni avaringiga.