Kaljulaid: Eesti sporti tuleb eelkõige edendada laste- ja noortespordi kaudu ({{commentsTotal}})

Maratoni 3.52-ga jooksnud Eesti presidendikandidaat Kersti Kaljulaid armastab liikumist ja toetaks uues ametis eelkõige laste- ja noortespordi arendamist.

"Eesti sporti tuleb minu arvates eelkõige edendada laste- ja noortespordi kaudu. See on minu sügav veendumus. Loomulikult ei ole presidendi roll siin nii otsustav kui on teiste institutsioonide roll siin riigis, aga ma ei väsi kunagi kordamast, et nõrgemad enne. Lapsed ja noored kindlasti vajavad tuge selleks, et nad saaksid liikuda ja innustavaid eeskujusid selleks, et nad tahaksid liikuda," ütles Kaljulaid ETV spordisaatele.

Seega esiplaanile ei peaks panema tippsporti? "Tippsportlased on ju äärmiselt olulised rollimudelid kõikidele lastele ja noortele, aga arvan küll, et peame kindlasti vaatama, et ka lapse, noored ka üleminekueas sportlased, kes on juba lahkumas noorteklassidest ja sisenemas täiskasvanute klassi, tunneksid end toetatuna," lisas Kaljulaid.

Milline on presidendikandidaadi enda suhe spordiga? "Täna tunnen, et maratoni ei ole väga mugav alustada 100 meetri jooksuga," sõnas Kaljulaid. "Aga ma olen liikuv inimene. Ma ei ole mingisugune eriline sportlane, arvan, et see, mida mina teen, on just nimelt liikumine – rattaga, rulluiskudega."

Toimetaja: Maarja VärvRussell Westbrook
Kolmikduublite kuningas Westbrook valiti MVP-ks

Korvpalliliiga NBA põhihooaja kõige väärtuslikumaks mängijaks nimetati esmakordselt Oklahoma City Thunderi mängujuht Russell Westbrook.

John McEnroeJohn McEnroe
John McEnroe: meeste hulgas Serena Williams 700 seas ei oleks

Karjääri jooksul seitse suure slämmi turniiri võitnud endine maailma esireket John McEnroe avaldas, et kui viimastel aastatel naiste tennist valitsenud Serena Williams mängiks meeste seas, oleks tal raskusi maailma edetabelis 700 hulka jõudmisega.

Dairis Bertans
"Läti rakett" liitub Itaalia tippmeeskonnaga

Itaalia suurklubi Milano Olimpia ehk EA7 Emporio Armani sõlmis Eurobasketi andmetel lepingu 28-aastase lätlase viskavast tagamängijast Dairis Bertansiga, kes eelmisel hooajal esindas Türgi klubi Darüssafaka Dogus.

Gert JõeäärGert Jõeäär
Eesti meistriks kroonitud Jõeäär: terve sõit oli piin

Gert Jõeäär tuli teist korda Eesti meistriks jalgratturite grupisõidus. Võisteldi Tartu maakonna teedel ja hõbeda sai Alo Jakin ning pronksmedali Rein Taaramäe.

tennis
Feliciano LopezFeliciano Lopez
Lopez üllatas Cilicit ja teenis karjääri kaalukaima võidu

Londonis muruväljakuil peetud Queen’s Clubi tenniseturniiril triumfeeris üllatuslikult 35-aastane hispaanlane Feliciano Lopez, kes alistas finaalis 4. asetatud horvaadi Marin Cilici.