Eesti abielupaar on probleemidest hoolimata saavutanud laskmises suurt edu ({{commentsTotal}})

Kaidu ja Heli Jalakas on abielupaar, kus maailmameistrist mees on koolitanud lausa viiekordseks maailmameistriks ka oma naise. Seda saatuselöökidest hoolimata.

Field target laskmine loodi 1980-ndatel Inglismaal, kui osad jahimehed ei soovinud loomi tappa. Selle asemel haarasid nad tulirelvade asemel õhkrelvad ja sihtisid loomade asemel kõigest nende siluette.

Spordialal on nüüdseks suurt edu saavutanud ka eestlased, kuid seejuures alustas viiekordne maailmameister Heli Jalakas sellega kõigest mõni aeg enne 50. eluaastat.

Kõigepealt treenis Kaidu üldsegi poega. "Aasta otsa treenis ja siis tulid pojal teised mõtted pähe ja ta ütles, et enam ei viitsi. Ja ma ütlesin, et ära kurvasta - ma tulen sinuga trenni. Läksin trenni, õnnestus hästi ja siis läks pisik kasvama," meenutab ema Heli ETV saate "Ringvaate" loos.

Nüüd on sellest hetkest möödunud kaheksa aastat ja lisaks sportlikule edule taandusid ka Heli tervisehädad. Selle eest tänab ta oma abikaasat. "Ta viis mind rattaga sõitma, sundis võimlemist tegema ja siis veel püssitreeningud. Esialgu oli raske, aga natuke põnev ka, mis haaras kaasa, ma ei jätnud järele. Õppisin maandama tööstressi, õppisin, kuidas iseendast jagu saada."

Viimase kaheksa aastaga on Kaidu ja Heli ehitanud üles Eesti field targeti klubi ja loonud föderatsiooni, et pääseda maailmataseme võistlustele ja pidada neid Eestiski.

Sarnaselt abikaasaga on maailmameistriks tulnud ka Kaidu. "2014 Uus-Meremaal katsetasin Heli uut vedrupüssi prototüüpi. Võistlesin elus esimest korda vedrupüssiga. Meil oli siis kõige väiksem võistkond: kaks naist, kaks meest. Naised lasid nii fantastilisi tulemusi ja teine mees ka nii häid tulemusi, et Eesti võistkond tuli esimeseks. Ma olin sinnamaale pidanud ennast arhitektiks, kes kõike seda ehitab, kes ise seda kogeda ei saa. Ja kui sa siis koged - uskumatu värk! Täiesti uskumatu värk."

Kaidu treenis kaasat ja võistles ise, aga tegelikult oli saanud mõnda aega tagasi diagnoosi, millist me keegi ei taha oma arstilt kuulda. Oli kordi, kus ta sõitis võistlustele piltlikult öeldes otse intentsiivravi palatist.

"Raske tagasi mõelda, kuidas see kõik oli. Teadsin, et ei tohi mitte üks millimeeter järele anda. Arvan, et tänu sellele spordialale oskasin ka selle olukorra lahendada. Sain aru, et ei tohi järgi anda, tuleb leida lahendusi. Jätkuvalt oleme sest üle ja spordiga tegelemine viib mõtted mujale."

Vaata edasi "Ringvaate" loo videost!

Toimetaja: Siim BoikovKullamäe: Cramo on alati kullale favoriit number üks

Eesti korvpallimeistrivõistlustel tehakse homme algust põhiturniiri viimase vooru kohtumistega. Reedel peavad igipõlised rivaalid Kalev/Cramo ja Tartu Ülikool järjekordse lahingu, seekord põhiturniiri võidu nimel.

Westbrooki kangelasteod aitasid Thunderi lisaajal võidule

Korvpalliliigas NBA nihutas kolmapäeval taas piire Oklahoma City Thunderi (43-31) tagamees Russell Westbrook, kes tegi järjekordse ajaloolise kolmikduubli ning aitas oma koduklubi võõrsil lisaajal 114:106 võidule Orlando Magicu (27-48) üle.

Vaata videot!

Euroopa väike jääaeg ehk kuidas sai iluuisutamine alguse

Juba kiviajal panid inimesed endale talla alla sirged luutükid ja käisid nendega uisutamas. Hiljem aga võeti kasutusele raud ja loomulikult hakati kohe ka uisuterasid valmistama.

Premier League alustas aegade suurimat võitlust piraatluse vastu

Inglismaa jalgpalli kõrgliiga on asunud võitlusse ebaseaduslike otseülekannete vastu Suurbritannias ja välismaal. Kasutusele võetud meetmed olevat praegu karmimad kui kunagi varem.

tennis
Wozniacki ja Pliškova jõudsid Miamis poolfinaali

Miamis jätkuval kõrgetasemelisel tenniseturniiril jõudsid naistest esimesena poolfinaali endine maailma esireket, taanlanna Caroline Wozniacki ja turniiril teisena asetatud tšehhitar Karolina Pliškova.