Tartu uus leegionär: suudan kohaneda ükskõik millise mänguplaaniga ({{commentsTotal}})

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond alustab homme Hollandis eurosarja mänge. Kahe hooaja vahel on meeskond noorenenud ja palganud ka mitmed uued välismängijad.

Meeskonnas jätkavad sellelgi hooajal veteranid Tanel Sokk, Janar Talts ja Gert Dorbek. Üldjoontes aga alustavad tartlased peagi algavat klubihooaega varasemast noorema koosseisuga.

Peatreener Gert Kullamäe sõnul on meeskonna esimeseks eesmärgiks läbida edukalt vastloodud Meistrite liiga kvalifikatsiooniturniir. "Meil on võimalus. Esialgu püüame sinna saada, kui see ei õnnestu, on meil EuroChallenge’i mängu, nagu igal aastal," ütles Kullamäe ETV spordisaatele. "See on meie esimese poolaasta eesmärk – mängida edukalt euromänge. Ülejäänud eesmärgi võtame jooksvalt. Vaatame, millal liitume Balti liigaga, vaatame, mis Eesti meistrivõistlustel saama hakkab."

Leegionäre on sel hooajal kolm, kellest Eesti publikule on juba teada eelmisel hooajal Tallinna Ülikool/Kalevis pallinud Dominykas Milka. Lisaks talle on tiimis kaks otse USA ülikoolikorvpallist tulnud mängijat.

Üheks neist on mängujuht Mandell Thomas, kes mullu kogus oma koduülikooli eest keskmiselt 12,3 punkti ja 2,1 vaheltlõiget mängu kohta. "Olen universaalne mängija. Võin punkte visata kui vaja, samuti suudan tiimikaaslased mängu kaasata," rääkis Mandell. "Suudan kohaneda ükskõik millise mänguplaaniga. Seega, kui on vaja punkte tuua, siis ma viskan. Mulle meeldib ka sööta ja tiimikaaslaseid mängu kaasata."

201-sentimeetrine Austraalia päritolu Venky Jois mängis viimased neli hooaega Eastern Washington Eaglesi meeskonnas. Ennast iseloomustab ta kui väga mitmekülgset mängijat, kes suudab vajadusel mängida just sellist korvpalli, mida treener soovib. Joisi sõnul läheb tal veel natuke aega, et Euroopas mängitava korvpalliga täielikult ära harjuda.

"Kohanemisprotsess alles käib. Võrreldes USA-ga on siin lihtsalt väga erinev mängustiil. See, millega ma olen varasemalt harjunud, on rohkem üks-ühele korvpall," sõnas Jois.

Juba teisipäeval kohtuvad tartlased Meistrite liiga esimese kvalifikatsiooniringi avamängus võõrsil Hollandi valitseva meistri Groningeni Donariga. Korduskohtumine Tartus peetakse kaks päeva hiljem.

Toimetaja: Maarja Värv



FOTOD | Maadluslegend August Englas saadeti viimsele teekonnale

Täna toimus 21. märtsil meie seast lahkunud kahekordse maadluse maailmameistri August Englase ärasaatmine.

tennis
Ratastoolitennisistid tõid turniirilt Eestile 11. koha

Eesti ratastoolitennisistid Viljar Villiste, Mait Mätas ja Urmo Voogla võitlesid Eestile Portugalis toimunud World Team Cup Euroopa kvalifikatsioonivõistlusel 11. koha. Turniiri võidu noppis Poola.