Endine koondislane: mäng Tšehhiga annab ilmselt Eestile positiivse süsti ({{commentsTotal}})

ETV spordisaates oli pühapäeva õhtul külas Eesti võrkpallikoondist 143 korda esindanud rahvusmeeskonna endine sidemängija ja praegu TTÜ-s vanemteadurina töötav Veiko Lember.

Eesti koondis alistas Euroopa meistrivõistluste teisel valikturniiril Tšehhis võõrustajate koondise 3:0 ja säilitas võimaluse pääseda EM-finaalturniirile. Kuivõrd Makedoonia oli päeva esimeses mängus 3:1 parem Rumeeniast, andis see Eestile esmapilgul lootusetus olukorras uue võimaluse raskest seisust väljuda. Eesti meeskond kasutas võimaluse ära, osati aitas sellele kaasa seegi, et Tšehhi mängis teise koosseisuga. Eesti võitis esimese geimi 25:17, teise 25:13 ja kolmanda 25:21.

„Tuleb olukord ära kasutada ja see juhtus – lõpp hea, kõik hea,” arutles Lember.

Eesti koondis on valikturniiril mänginud kõikuvalt, milles võib see probleem olla? „Situatsioon ilmselt on tuttav kõigile, kes on kunagi meeskonnaalal tegev olnud. Tuleb psühholoogiline mõõn, ilmselt ei ole kõige teravam mänguvorm. Ega sellest üle saada ei ole, see on pigem kunst, ei ole ratsionaalseid lahendusi. Vaadates eelnevaid mänge, siis täna torkas üks nüanss silma – esimene puude, nii vastuvõtul kui kaitses oli korrektsem, täpsem, mille tõttu oli rünnakut palju lihtsam üles ehitada. Arvan, et tänane kindlus tuligi rünnakust, teised elemendid aitasid kaasa, aga rünnakus oli selge vahe sees eelmiste mängudega,” rääkis Lember.

Kuivõrd erineb meeskonna mäng sellest, mida näidati eelmisel aastal finaalturniiril või tänavu Euroopa liigas? „Eesti koondises ei ole lähikümnenditel olnud ühtegi Euroopa või maailmatasemel superstaari, mäng on alati olnud meeskondlik ja see eeldab seda, et meeskond talub seda rutiini. Ehk siis kõik mänguelemendid servist, blokist, kaitsest tõsteteni moodustavad terviku. Seda ei tekkinud, rutiini ei tekkinud ja sealt tuli ilmselt ka frustratsioon,” mõtiskles Lember. „Eesti kindlasti ei näidanud enda parimat mängu. Ilmselt tööd on veel päevadeks ja nädalateks ka treeneritele.”

EM-finaalturniirile pääsemiseks on vaja Eestil nüüd oktoobri alguses alistada kahe mängu kokkuvõttes Läti. „Läti on näidanud ise aastate jooksul väga kõikuvat mängu, nüüd võitsid Slovakkiat. Aga täna Eesti sai jälle oma rutiini tööle, selles suhtes Eesti lõpetas positiivse noodiga. Usun, et läheb hästi ja tuleb võita. Ega siin muuta midagi ei jõua, aga tänane mäng ilmselt annab positiivse süsti,” lõpetas Lember.

Toimetaja: Maarja VärvEOK premeerib Kelly Sildaru 9500 euroga

Eesti Olümpiakomitee premeerib Šveitsis Crans-Montanas toimunud juunioride maailmameistrivõistlustel rennisõidus kuldmedali võitnud Kelly Sildaru 9500 euroga ja tema treenerit Tõnis Sildaru 4750 euroga.

Eesti Kergejõustikuliit esitles uut järelkasvutiimi koosseisu

Eesti Kergejõustikuliit esitles Utilitas järelkasvutiimi 2017 koosseisu, kuhu pääsesid kuus 2016. aastal U23 vanuseklassis tugevaimaid tulemusi näidanud sportlast.

tennis
Ivanov Prantsusmaal kvalifikatsioonist edasi ei pääsenud

Vladimir Ivanov piirdus Prantsusmaal St Brieuc’s alanud 43 000 euro suuruse auhinnafondiga ATP Challengeri tenniseturniiril kvalifikatsiooni avaringiga.