Triatleetide heategevuslik õhtusöök kogus Lõuna-Aafrika laste heaks 4380 eurot ({{commentsTotal}})

Tauno Kangro poolt heategevusliku õhtusöögi tarbeks annetatud skulptuur
Tauno Kangro poolt heategevusliku õhtusöögi tarbeks annetatud skulptuur Autor/allikas: Rasmus Kooskora

Kolmapäeval, 21. septembril restoranis Trühvel toimunud heategevuslikult õhtusöögilt laekus tulu 4380 eurot ja see summa rändab koos Eesti triatleetidega Londonis toimuvale spordivõistlusele, jõudmaks organisatsiooni Belron kaudu Lõuna-Aafrika Vabariigi lasteni.

"Edastan suured tänud kõigile, kes omalt poolt aitasid kaasa selle toreda õhtu läbiviimisele ning külalistele, kes leidsid aega veeta üheskoos see suurepärane õhtu ning anda sellega panus ühiskonda läbi meie eesmärgi," ütleb ürituse üks korraldajatest Rainer Virve, kes ise osaleb samuti heategevuslikul triatlonil. "Tänu sellele saame edastada nende laste toetuseks tšeki summas 4380 eurot ja omaltpoolt luban, et kogu meeskond annab endast kõik, et hoida meie väikese Eesti lippu ja väärikust kõrgel!"

Belron korraldab aastast 2002 iga aasta 24. septembril heategevusliku rahvusvahelise triatlonivõistluse, kuhu erinevad riigid, kes selles osalevad, raha koguvad. Kogu see raha annetatakse Belroni poolt moodustatud kommuunile Afrika Tikkun, mis asub Lõuna-Aafrika Vabariigis ja aitab sealseid lapsi hariduse saamisel. Eestist sõidab sel aastal Inglismaale terve meeskond.

"Loodan, et teisedki suured firmad hakkavad triatloni rohkem populariseerima. Heategevuse osas tean, et see raha läheb Lõuna-Aafrikasse ja kui kellelegi tundub, et mis pistmist on sel Eestiga, siis kui me aitame neid, siis nemad ka meid, maailmas on kõik ühendatud," räägib tuntud triatleet Aleksandr Latin.

Skulptor Tauno Kangro andis õhusöögil toimunud oksjoni tarvis ühe oma sporditeemalise skulptuuri, mille loomisel oli modelliks Erki Nool. Enampakkumisel müüdi taies 1500 euro eest ja see summa on osa kogutulust. "Nii väärika eesmärgi nimel polnud kahju sellest loobuda," ütleb skulptor. "Triatlonis on ujumine, rattasõit ja jooks, ka siin on selline jooksmise motiiv ja see sobis antud üritusele."

Hetegevuslikule triatlonile on tänavu oodata tavapärasest rohkem osalejaid ja Lõuna-Aafrika Vabariigi laste jaoks loodetakse koguda umbes 2,5 miljonit eurot lisaks juba varem nende tarvis annetatud 7,5 miljonile eurole.

Toimetaja: Anders NõmmRussell Westbrook
Kolmikduublite kuningas Westbrook valiti MVP-ks

Korvpalliliiga NBA põhihooaja kõige väärtuslikumaks mängijaks nimetati esmakordselt Oklahoma City Thunderi mängujuht Russell Westbrook.

John McEnroeJohn McEnroe
John McEnroe: meeste hulgas Serena Williams 700 seas ei oleks

Karjääri jooksul seitse suure slämmi turniiri võitnud endine maailma esireket John McEnroe avaldas, et kui viimastel aastatel naiste tennist valitsenud Serena Williams mängiks meeste seas, oleks tal raskusi maailma edetabelis 700 hulka jõudmisega.

Daniel Ricciardo
Ülipõneva Bakuu GP võitis Ricciardo, Vettel rammis Hamiltoni

Vormel-1 MM-sarja GP-etapil Bakuus ületas esimesena finišijoone Red Bulli piloot Daniel Ricciardo, kes edestas Mercedese meest Valtteri Bottast ning Williamsil sõitvat noort kanadalast Lance Strolli, kellele see oli karjääri esimeseks pjedestaalikohaks.

Gert JõeäärGert Jõeäär
Eesti meistriks kroonitud Jõeäär: terve sõit oli piin

Gert Jõeäär tuli teist korda Eesti meistriks jalgratturite grupisõidus. Võisteldi Tartu maakonna teedel ja hõbeda sai Alo Jakin ning pronksmedali Rein Taaramäe.

tennis
Feliciano LopezFeliciano Lopez
Lopez üllatas Cilicit ja teenis karjääri kaalukaima võidu

Londonis muruväljakuil peetud Queen’s Clubi tenniseturniiril triumfeeris üllatuslikult 35-aastane hispaanlane Feliciano Lopez, kes alistas finaalis 4. asetatud horvaadi Marin Cilici.