Prins: koondis on läinud kaitsvama režiimi peale, aga väravaid on ka vaja lüüa ({{commentsTotal}})

Eesti jalgpallikoondis alustab täna õhtul MM-valiksarja, kohtudes võõrsil Bosnia ja Hertsegoviinaga. FC Levadia peatreener Igor Prins ja ERR-i sporditoimetaja Alvar Tiisler käisid „Terevisioonis” rääkimas nii tänasest mängust kui ka kogu valiksarjast.

Meedia on algava valiktsükli eel väga terav ja kirjutatakse, et on nende mängude küsimus, kas Magnus Pehrsson peaks jätkama Eesti koondise peatreenerina. Miks ollakse nii kriitilised? „Usun, et ollakse kriitilised selle aasta mängude põhjal. Koondis on kaheksa mängu mänginud ja kui ma ei eksi, on löödud ainult neli väravat. On tunda, et koondis on läinud kaitsvama režiimi peale,” rääkis Prins „Terevisioonis”. „Kui vaatame viimast mängu, on seal kasutatud kuut kaitsemängijat, erinevatel positsioonidel küll. Võib-olla tänase mängu peale vaadates, võib-olla tuleb rohkem kaitsetööd teha ja seal rohkem pingutada, aga paraku on kuidagimoodi vaja väravaid ka lüüa.”

„Lõppkokkuvõttes tahame ju näha mängu ilusat poolt, ka Eesti poolt. Et suudaksime väravaid lüüa. Just eelkõige tahaks näha seda ideed, mõtet, kuidas väravani jõuda,” lisas Tiisler.

Mis praegu Eesti koondisel puudu jääb? Miks väravad löömata jäävad? „Nagu ütlesin, on kasutatud väga palju kaitsemängijaid. Kui vaatame Malta mängu, kui on kuus kaitsemängijat, pluss Dmitrijev, kes on ka kaitseasetusega mängija, jäävad ainult Purje, Zenjov ja Vassiljev, kes neid väravaid peaks lööma,” arutles Prins. „Eks see lõpuosa on natuke krobeline sellel koondisel. Eelnevaid aastaid vaadates, tõesti selliseid sähvatusi, et Vassiljev pommlöögiga või Kink kuskil üllatab, pole olnud. See võib-olla ongi frustreeriv kogu publiku ja avalikkuse jaoks.”

„Õhtuse mängu osas veel suurem pinge lisaks sellele, et meil on vastas väga kõrge kvaliteediga meeskond eesotsas maailma ühe top10 ründajaga, Edin Džekoga, on see, kus me seda mängu mängime – see on ikka korralik põrgu,” rääkis Tiisler. „Ega ilmaasjata Bosnia ei mängi oma mänge pealinnast väljas. Ja see on sama koht, kus me 0:7 mängu kaotasime üheksa aastat tagasi. See on karm koht, kus väga emotsionaalsed tüübid on sul kohe väljaku kõrval.”

Eesti kuulub MM-valiksarjas H-alagruppi, lisaks Bosniale on alagrupis veel Belgia, Gibraltar, Kreeka ja Küpros.

„Usun, et siin on kõigiga keeruline, koondis peab leidma oma rütmi, et siin korralikult mängida,” arvas Prins.

Sellel aastal mängitakse neli esimest mängu. Kus on kohustus punktid võtta? „7. oktoober ja Gibraltar. Samas ju teame, et oleme paar aastat tagasi kodus mänginud Gibraltariga 1:1. Kreeka vastu kodus võiks äkki ka üllatada. Belgia vastu Brüsselis – vaevalt,” mõtiskles Tiisler. „Ja tänase Bosnia vastu mina ka väga ei usu. See on nii valus sats, kes meile vastu tuleb ja see koht, kus mängitakse, on väga karm. Kui me sealt elusalt välja pääseme, siis pisike ime on see ikka. Lihtsalt neid suure kaliibriga padruneid on Bosnial nii palju võtta. Elame-näeme, aga kui meil oleks sügise lõpuks neli punkti, oleks see juba väga hea.”

„Eks need kodumängud on need, kust punkte peaks võtma,” lisas Prins. „Oleme Belgiat ka võitnud aastaid tagasi, igat mängu saab võita. Tegelikult oleme ju koondise poolt, loodame head tulemust ja tahame seda, aga olukord on praegu selline.”

Toimetaja: Maarja VärvMarkelle Fultz ja NBA komissar Adam Silver
Soomlane valiti NBA draftis seitsmendana, Butler lahkus Bullsist

Möödunud öösel leidis Brooklynis aset järjekordne korvpalliliiga NBA draft. Esimese kümne valitu hulka kuulus kaks eurooplast.

BFC Daugavpilsi buss põles Lätis maatasaBFC Daugavpilsi buss põles Lätis maatasa
FOTO | Noori Läti jalgpallureid vedanud buss põles maatasa

Karikamängult naasnud BFC Daugavpilsi üht noortevõistkonda vedanud buss süttis eile põlema.

võrkpallitriumf
Gheorghe Cretu
Cretu: praegust koondist ei saa kolme aasta tagusega võrrelda

Eesti meeste võrkpallikoondis naasis täna Mehhikost Maailmaliiga kolmanda tugevusgrupi meistritena. Koondise peatreener Gheorghe Cretu rääkis ERR-ile, et on koondis kolme aasta jooksul märgatavalt arenenud.

Uuendatud: 22:15 
tennis
Vladimir IvanovVladimir Ivanov
Ivanov pääses Hollandis kaheksa hulka
Uuendatud: 22.06

Hollandis Almere'is peetaval 15 000 USA dollari suuruse auhinnafondiga ITF-i tenniseturniiril jõudis Eesti meeste esinumber Vladimir Ivanov (ATP 407.) veerandfinaali.