Usain Bolt võitis taas 100 meetri jooksu olümpiakulla ({{commentsTotal}})

{{1471224317000 | amCalendar}}
Usain Bolt
Usain Bolt Autor/allikas: AFP/Scanpix

Rio de Janeiro olümpiamängude kergejõustikuprogrammi säravaim täht Usain Bolt võitis 100 meetri jooksu ajaga 9,81. Ühtlasi sai jamaikalasest seitsmekordne olümpiavõitja ning ainus mees, kes on 100 meetri jooksu olümpiakulla võitnud kolmel korral.

Hõbemedalile jooksis ennast ameeriklane Justin Gatlin, kes ületas finišijoone ajaga 9,89. Pronksi võitis 9,91 jooksnud kanadalane Andre De Grasse.

Neljanda koha sai jamaikalane Yohan Blake 9.91-ga, viiendaks jooksis ennast Lõuna-Aafrika sprinter Akani Simbine (9,94), kuues oli elevandiluuranniklane Ben Youssef Meite (9,96), seitsmendaks tuli finaalis ainsa eurooplasena jooksnud prantslane Jimmy Vicaut (10,04) ning viimasena ületas finišijoone 10,06 jooksnud ameeriklane Trayvon Bromell.

Bolti aeg 9,81 tähistab ka tema hooaja parimat tulemust. 2008. aasta olümpiafinaalis triumfeeris Bolt ajaga 9,69, nelja aasta eest Londonis märgiti tema ajaks olümpiarekordit tähistav 9,63.

Viimasel kahel olümpial triumfeeris jamaikalane nii 100, 200 kui 4x100 meetri jooksude finaalides. Varem pole ükski mees suutnud 100 meetri jooksu kolmekordseks olümpiavõitjaks tulla, kaks kuldmedalit on 1984. ja 1988. aasta olümpiamängudel triumfeerinud ameeriklasel Carl Lewisel.