Rõuge triatloni võitis 17-aastane Johannes Sikk ({{commentsTotal}})

Triatloni karikasarja eelviimane etapp Rõuges tõi võidurõõmu 17-aastasele Elva noorukile Johannes Sikule, kelle jaoks oli tegemist esimese karikaetapi võiduga täismeeste arvestuses. Naiste konkurentsis jätkas edulainel Alma Sarapuu, võttes Rõuges teise etapivõidu järjest.

Et tänavune karikasari on rohkemal või vähemal määral kulgenud uue triatlonipõlvkonna dikteerimisel, olid enne Siku võitu tõestanud juba juunioride klassis tegutsevad Henry Räppo ja Kevin Vabaorg, kes välisvõistluse tõttu mõlemad Rõugest puudusid. Niisamuti puudusid stardist ka Otepää poolpikast triatlonist taastuvad Harri Sokk, Mart Suurkivi ja Ivo Suur, mistõttu olid kõik eeldused karjääri esimeseks etapivõiduks Elva noorukile loodud.

Võidu trumbiks kujunes seekord tugev rattasõit ja jooks, kus Sikk näitas vastavalt päeva teist ja esimest aega. Viis kilomeetrit ajaga 18.37 jooksnud Sikk oli startinutest ainus, kes terve sprindietapi ajaga alla ühe tunni läbida suutis. Lõppaeg 59.49 oli 54 sekundi võrra parem teiseks tulnud Cevin Anders Siimust, kolmandana lõpetanud Valdur Jaht jäi võitjast maha juba üle pooleteise minuti.

Naiste võistluses jätkus tervet hooaega ilmestanud duell kogenud Alma Sarapuu ja noore Katrin Zaitseva vahel. Sedapuhku jäid Rõuges peale kogemused ning mitmekordne Eesti meister ja aastatagune karikavõitja Sarapuu võttis ajaga 1:05.55 teise karikaetapi võidu järjest.

Enne järgmise nädala finaaletappi Tõrvas on Sarapuu edu täna teiseks tulnud Zaitseva ees piisav, et oma mullust karikavõitu kaitsta. Käesoleval hooajal vaid korra Sarapuust jagu saanud Zaitseva kaotas peakonkurendile täna minuti ja 56 sekundiga. Kolmandana ületas finišijoone Eleri Etverk.

Hooaja viimane etapp toimub järgmisel pühapäeval Tõrvas, kus võisteldakse taas sprindidistantsil.

Toimetaja: Ivo Dobkevitsch

Anett Kontaveit
Kontaveit parandas taas karjääri parimat edetabelikohta

Eesti esireket Anett Kontaveit tõusis värskes naiste tennise maailma edetabelis viis kohta ja paikneb nüüd karjääri kõrgeimal, 27. kohal.

VÕRKPALLI MM-VALIKTURNIIR
Eesti meeste võrkpallikoondisEesti meeste võrkpallikoondis
Belgia vastu avageimi võitnud Eesti võrkpallikoondis jäi MM-i ukse taha

Kortrijkis peetud 2018. aasta maailmameistrivõistluste Euroopa tsooni kolmanda valikringi turniiri võitis võõrustaja Belgia, kes alistas otsustavas kohtumises Eesti meeskonna 3:1 ning pääses tuleva aasta septembris Bulgaarias ja Itaalias toimuvale finaalturniirile.

Chris FroomeChris Froome
Chris Froome võitis neljandat korda Prantsusmaa velotuuri

Prantsusmaa velotuuri võitis neljandat korda Chris Froome (Sky). Britt oli olnud parim ka 2013. ning 2015. ja 2016. aastal.

KERGEJÕUSTIKU U-20 EM
Johannes Erm
Erm pälvis U-20 EM-ilt hõbeda ja Tilga pronksi

Kergejõustiku kuni 20-aastaste Euroopa meistrivõistlustel Grossetos jätkavad pühapäeval kümnevõistlust Johannes Erm ja Karel Tilga, kes avapäeva järel hoidsid vastavalt esimest ja neljandat kohta.

Uuendatud: 20:03
tennis
Maria Lota KaulMaria Lota Kaul
Pärnus algab rahvusvaheline tenniseturniir

Kolmandat aastat Pärnus peetav Merko Estonian Open hõivab esmaspäevast linna tenniseväljakud terveks nädalaks ja toob suvepealinna kireva rahvusvahelise seltskonna. Eesti tippudest lööb 15 000 dollari suuruse auhinnafondiga ITF-i turniiril esmakordselt kaasa Jürgen Zopp, naiste tabelisse lisandus viimasel hetkel Kaia Kanepi.