Eestlased võitsid kodusel veteranide MM-i sprindidistantsidel neli medalit ({{commentsTotal}})

{{1470661120000 | amCalendar}}

Eestlased võitsid Tallinna vanalinnas toimunud orienteerumise veteranide maailmameistrivõistlustel neli medalit, neist kolm kuldset.

Kuldmedalid võitsid Ilse Uus (N75), Marje Viirmann (N55) ja Airi Alnek (N50). Kirti Rebane (N40) jooksis end hõbemedalile.

Marje Viirmann oli seni võitnud veteranide MM-idel kümmekond kahvatumat medalit, kuid koduseinte toel tuli ka kauaoodatud kuld. „Olen üliõnnelik oma veatu soorituse üle. Eriti selle üle, et kauaoodatud kuldmedal tuli just kodusel MM-il,” ütles Viirmann.

Airi Alneki sõnul tõi talle kulla kiire detailirohke kaardi lugemine. Ilse Uus ütles, et tal on sprindivõidu sepistamisel palju kasu olnud SK100 korraldatavatest linnaorienteerumispäevakutest.

Sprindifinaali kõige edukam riik oli Soome. Põhjanaabrite esindajad võitsid kaheksateist medalit. Kokku võitsid medaleid kuueteistkümne riigi veteransportlased.

Homme on veteranide MM-il puhkepäev. Kolmapäeval ja neljapäeval joostakse Kõrvemaal pika raja kvalifikatsioone. Finaal toimub laupäeval Pikassaares.

Veteranide MM orienteerumises on Eesti ajaloo suurima välisosalejate arvuga spordivõistlus. EAS-i hinnangul toob veteranide MM orienteerumises Eestisse üle 3,3 miljoni euro turismitulu.

Võistlust aitavad läbi viia 315 vabatahtlikku 15 riigist.

kergejõustiku u-20 em
Tõkkejooks
Eesti tõkkesprinter näitas U-20 EM-i eeljooksus kolmandat aega

Johannes Treiel pääses Itaalias Grossetos peetavatel U-20 Euroopa meistrivõistlustel kergejõustikus meeste 110 meetri tõkkejooksus eelringist kolmanda ajaga edasi.

VÕRKPALLI MM-VALIKTURNIIR
Eesti võrkpallikoondis
TÄNA | Võrkpallikoondis kohtub MM-valiksarja kolmandas voorus Saksamaaga

Eesti aja järgi kell 21.00 läheb meeste võrkpallikoondis Belgias Kortrijkis 2018. aasta maailmameistrivõistluste Euroopa tsooni kolmanda valikringi turniiri kolmanda vooru kohtumises vastamisi Saksamaaga.

FC Flora - FC LevadiaFC Flora - FC Levadia
TÄNA OTSE | A. Le Coq Arenal kohtuvad Levadia ja Trans

Täna algusega kell 19.25 algab ETV2 vahendusel jalgpalli Premium liiga mäng Tallinna Levadia - Narva Trans. Kohtumist kommenteerivad Tarmo Tiisler ja Jan Harend, stuudios on Alvar Tiisler.