Tatjana Jaanson sõudis esimese naisena Eestist Soome ({{commentsTotal}})

Tatjana Jaanson
Tatjana Jaanson Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Laupäeva õhtul kell 23.10 sõudepaadil Piritalt Soome poole startinud sõudetreener Tatjana Jaanson täitis eesmärgi ja jõudis pühapäeva hommikul õnnelikult kohale.

8 tundi ja 53 minutit väldanud merereis kulges plaanipäraselt ning mingeid takistusi Jaansoni väitel ei esinenud. Finišipaigana kavandatud Helsingi lähistel asuv Laukasaari tervitas saabujat meeldiva ilmaga, vahendas Eesti Sõudeliit.

„Ilm oli rahulik ja öösel kohtusime vaid kahe kaubalaevaga. Võib öelda, et selle aasta kõige ilusam hommik,“ rõõmustas õnnelik Jaanson ning lisas, et katkestamise mõtteid polnud tal kordagi. „Vast kõige raskem oli veidi peale poole maa läbimist, nii 50. kilomeetril,“ märkis kunagi sõudmist ka tipptasemel teinud Jaanson.

Eesti-Soome mereretk koondnimega „Minu Everest“ tegi Jaansonist teadaolevalt esimese naise, kes 82 kilomeetrit kahe riigi vahel sõudnud. Projektiks valmistus päevakangelane koos tugimeeskonnaga veidi üle aasta. Ülikatsumuse läbimise ideeks sai sõnum spordi edendamisest ning Pärnu Sõudeklubi noortele uute paatide soetamisele kaasfinantseeringu leidmisest.

Toimetaja: Ivo DobkevitschVaata otse: POrtugal juhib uus-meremaa vastu kahe väravaga
Markelle Fultz ja NBA komissar Adam SilverMarkelle Fultz ja NBA komissar Adam Silver
Soomlane valiti NBA draftis seitsmendana, Butler lahkus Bullsist

Möödunud öösel leidis Brooklynis aset järjekordne korvpalliliiga NBA draft. Esimese kümne valitu hulka kuulus kaks eurooplast.

BFC Daugavpilsi buss põles Lätis maatasaBFC Daugavpilsi buss põles Lätis maatasa
FOTO | Noori Läti jalgpallureid vedanud buss põles maatasa

Karikamängult naasnud BFC Daugavpilsi üht noortevõistkonda vedanud buss süttis eile põlema.

võrkpallitriumf
Gheorghe Cretu
Cretu: praegust koondist ei saa kolme aasta tagusega võrrelda

Eesti meeste võrkpallikoondis naasis täna Mehhikost Maailmaliiga kolmanda tugevusgrupi meistritena. Koondise peatreener Gheorghe Cretu rääkis ERR-ile, et on koondis kolme aasta jooksul märgatavalt arenenud.

Uuendatud: 22:15 
tennis
Petra KvitovaPetra Kvitova
Kvitova jõudis esimest korda pärast noarünnakut taas WTA turniiri finaali

Möödunud detsembris oma kodus noarünnaku ohvriks langenud tšehhitar Petra Kvitova jõudis esimest korda pärast intsidenti taas WTA turniiri finaali.