Urmas Sõõrumaa: loodan Riost tagasihoidlikult traditsioonilised 1-2 medalit ({{commentsTotal}})

21 päeva enne Rio mänge kinnitas Eesti Olümpiakomitee 90 liikmelise delegatsiooni. Koondisse kuulub 46 sportlast, kes võistlevad 13 alal.

Tallinnas toimunud EOK täitevkomitee koosoleku järel teatas president Urmas Sõõrumaa, et Rio olümpiale saadetakse 46 sportlast, kes võistlevad 13 alal. 46-st sportlasest kaks, epeevehkleja Kristina Kuusk ja sõudja Sten- Erik Anderson, on varuvõistlejad.

Taasiseseisvumise järel on vaid korra olnud meie olümpiakoondis suurem kui nüüd ehk rekord jääb kaheksa aastat tagusele Pekingi olümpiakoondisele, kuhu kuulus 47 sportlast.

Rio on taasiseseisvumise järel neljas suveolümpia, kus läheb starti üle 40 Eesti sportlase ja neljandat korda kvalifitseerusid olümpiale 13 erineva ala sportlased.

Sama mitmekülgne oli meie koondis Barcelonas, Atlantas ja Pekingis. EOK presidendi sõnul on olümpia esimene õnnestumine tugeva ja mitmekülgselt komplekteeritud koondise näol käes ja muidugi oodatakse, et Riost ei tulda tagasi tühjade kätega, kuid pingerida, kellelt oodatakse medalit EOK ei kinnitanud.

"Eestis on olnud juba traditsiooniks suveolümpiamängudelt 1-2 medalit saada, nii et ma loodan tagasihoidlikult, et see tuleb ka seekord," sõnas EOK president Urmas Sõõrumaa ETV spordiuudistele antud intervjuus.

Täna kinnitatud Rio koondis on kokku 90 liikmeline, sest 46 sportlast toetab 44 spetsialistist koosnev taustajõudude tiim. EOK spordijuhi Martti Raju sõnul on abipersonal komplekteeritud parimal võimalikul moel ja sportlasi abistab tavapärasest rohkem ehk seitse füsioterapeuti.

"Väga paljud alad on harjunud mõne füsioterapeudiga ise koostööd tegema ja meil on variant võtta nad kaasa. Lisaks sellele on veel üldfüsiod, kes teevad igapäevast tööd või siis lähevad mõne ala juurde lisaks, kus on palju sportlasi," selgitas EOK spordidirektor Martti Raju.

Esimese sportlasena jõuab 25.juulil Riosse surfar Ingrid Puusta. Ohutusest ja zika viirusest on sportlased loengu saanud ja EOK kulul ka vaktsineerimas käinud.

"Zika vastu vaktsiini ei ole, aga kollapalaviku ja hepatiidi vastu on kõikidele antud võimalus olümpiakomitee kulul käia ennast ära vaktsineerida, kui nad seda vajalikuks peavad," lisas Raju.

Kõiki Rio olümpia ettevalmistuseks kulunud rahasummasid pole EOK veel kokku löönud. "2,5 ja 3 miljoni euro vahele see jääb ja eks see lõplik tõde selgub siis, kui kõik on läbi," sõnas Sõõrumaa.

Rio koondiste ülesandmiste viimane päev on esmaspäev ja siis selgub, kas mõni meie joone all olev kergejõustiklane või ujuja saab veel olümpiakutse või mitte.

Toimetaja: Siim SemiskarMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

Markelle Fultz ja NBA komissar Adam Silver
Soomlane valiti NBA draftis seitsmendana, Butler lahkus Bullsist

Möödunud öösel leidis Brooklynis aset järjekordne korvpalliliiga NBA draft. Esimese kümne valitu hulka kuulus kaks eurooplast.

võrkpallitriumf
Gheorghe Cretu
Cretu: praegust koondist ei saa kolme aasta tagusega võrrelda

Eesti meeste võrkpallikoondis naasis täna Mehhikost Maailmaliiga kolmanda tugevusgrupi meistritena. Koondise peatreener Gheorghe Cretu rääkis ERR-ile, et on koondis kolme aasta jooksul märgatavalt arenenud.

Uuendatud: 22:15 
tennis
Vladimir IvanovVladimir Ivanov
Ivanov pääses Hollandis kaheksa hulka
Uuendatud: 22.06

Hollandis Almere'is peetaval 15 000 USA dollari suuruse auhinnafondiga ITF-i tenniseturniiril jõudis Eesti meeste esinumber Vladimir Ivanov (ATP 407.) veerandfinaali.