Urmas Sõõrumaa: loodan Riost tagasihoidlikult traditsioonilised 1-2 medalit ({{commentsTotal}})

21 päeva enne Rio mänge kinnitas Eesti Olümpiakomitee 90 liikmelise delegatsiooni. Koondisse kuulub 46 sportlast, kes võistlevad 13 alal.

Tallinnas toimunud EOK täitevkomitee koosoleku järel teatas president Urmas Sõõrumaa, et Rio olümpiale saadetakse 46 sportlast, kes võistlevad 13 alal. 46-st sportlasest kaks, epeevehkleja Kristina Kuusk ja sõudja Sten- Erik Anderson, on varuvõistlejad.

Taasiseseisvumise järel on vaid korra olnud meie olümpiakoondis suurem kui nüüd ehk rekord jääb kaheksa aastat tagusele Pekingi olümpiakoondisele, kuhu kuulus 47 sportlast.

Rio on taasiseseisvumise järel neljas suveolümpia, kus läheb starti üle 40 Eesti sportlase ja neljandat korda kvalifitseerusid olümpiale 13 erineva ala sportlased.

Sama mitmekülgne oli meie koondis Barcelonas, Atlantas ja Pekingis. EOK presidendi sõnul on olümpia esimene õnnestumine tugeva ja mitmekülgselt komplekteeritud koondise näol käes ja muidugi oodatakse, et Riost ei tulda tagasi tühjade kätega, kuid pingerida, kellelt oodatakse medalit EOK ei kinnitanud.

"Eestis on olnud juba traditsiooniks suveolümpiamängudelt 1-2 medalit saada, nii et ma loodan tagasihoidlikult, et see tuleb ka seekord," sõnas EOK president Urmas Sõõrumaa ETV spordiuudistele antud intervjuus.

Täna kinnitatud Rio koondis on kokku 90 liikmeline, sest 46 sportlast toetab 44 spetsialistist koosnev taustajõudude tiim. EOK spordijuhi Martti Raju sõnul on abipersonal komplekteeritud parimal võimalikul moel ja sportlasi abistab tavapärasest rohkem ehk seitse füsioterapeuti.

"Väga paljud alad on harjunud mõne füsioterapeudiga ise koostööd tegema ja meil on variant võtta nad kaasa. Lisaks sellele on veel üldfüsiod, kes teevad igapäevast tööd või siis lähevad mõne ala juurde lisaks, kus on palju sportlasi," selgitas EOK spordidirektor Martti Raju.

Esimese sportlasena jõuab 25.juulil Riosse surfar Ingrid Puusta. Ohutusest ja zika viirusest on sportlased loengu saanud ja EOK kulul ka vaktsineerimas käinud.

"Zika vastu vaktsiini ei ole, aga kollapalaviku ja hepatiidi vastu on kõikidele antud võimalus olümpiakomitee kulul käia ennast ära vaktsineerida, kui nad seda vajalikuks peavad," lisas Raju.

Kõiki Rio olümpia ettevalmistuseks kulunud rahasummasid pole EOK veel kokku löönud. "2,5 ja 3 miljoni euro vahele see jääb ja eks see lõplik tõde selgub siis, kui kõik on läbi," sõnas Sõõrumaa.

Rio koondiste ülesandmiste viimane päev on esmaspäev ja siis selgub, kas mõni meie joone all olev kergejõustiklane või ujuja saab veel olümpiakutse või mitte.

Toimetaja: Siim SemiskarLionel Messi
Messile määratud 21-kuune vanglakaristus jäi jõusse

Hispaania ülemkohus jättis jõusse eelmisel aastal Barcelona jalgpalliklubi argentiinlasest tähele Lionel Messile määratud 21-kuuse vanglakaristuse.

Eesti võrkpallikoondis
TÄNA | Eesti võrkpallikoondis alustab Rumeenia vastu MM-valiksarja

Tänasest pühapäevani seisab Eesti võrkpalli rahvusmeeskonnal Tallinnas ees viis MM-valikmängu, neist esimeses läheb Eesti kell 18 vastamisi Rumeeniaga.

Mihkel Ainsalu ja FC FloraMihkel Ainsalu ja FC Flora
FC Flora surus teisel poolajal Paide vastupanu maha

Koduses jalgpalli Premium liigas sai teisipäevases esimesena lõppenud kohtumises Tallinna FC Flora 3:1 jagu Paide Linnameeskonnast. Kindlad võidud said ka Tallinna Levadia ja Sillamäe Kalev.

Uuendatud: 21:03 
tennis
Nick KyrgiosNick Kyrgios
Üheksa topeltviga teinud Kyrgios kaotas Lyonis maailma 94. reketile

Austraallane Nick Kyrgios (ATP 19.) kaotas Prantsusmaal Lyonis toimuva tenniseturniiri teises ringis argentiinlasele Nicolas Kickerile (ATP 94.) 6:2, 4:6, 2:6.