Urmas Sõõrumaa: loodan Riost tagasihoidlikult traditsioonilised 1-2 medalit ({{commentsTotal}})

21 päeva enne Rio mänge kinnitas Eesti Olümpiakomitee 90 liikmelise delegatsiooni. Koondisse kuulub 46 sportlast, kes võistlevad 13 alal.

Tallinnas toimunud EOK täitevkomitee koosoleku järel teatas president Urmas Sõõrumaa, et Rio olümpiale saadetakse 46 sportlast, kes võistlevad 13 alal. 46-st sportlasest kaks, epeevehkleja Kristina Kuusk ja sõudja Sten- Erik Anderson, on varuvõistlejad.

Taasiseseisvumise järel on vaid korra olnud meie olümpiakoondis suurem kui nüüd ehk rekord jääb kaheksa aastat tagusele Pekingi olümpiakoondisele, kuhu kuulus 47 sportlast.

Rio on taasiseseisvumise järel neljas suveolümpia, kus läheb starti üle 40 Eesti sportlase ja neljandat korda kvalifitseerusid olümpiale 13 erineva ala sportlased.

Sama mitmekülgne oli meie koondis Barcelonas, Atlantas ja Pekingis. EOK presidendi sõnul on olümpia esimene õnnestumine tugeva ja mitmekülgselt komplekteeritud koondise näol käes ja muidugi oodatakse, et Riost ei tulda tagasi tühjade kätega, kuid pingerida, kellelt oodatakse medalit EOK ei kinnitanud.

"Eestis on olnud juba traditsiooniks suveolümpiamängudelt 1-2 medalit saada, nii et ma loodan tagasihoidlikult, et see tuleb ka seekord," sõnas EOK president Urmas Sõõrumaa ETV spordiuudistele antud intervjuus.

Täna kinnitatud Rio koondis on kokku 90 liikmeline, sest 46 sportlast toetab 44 spetsialistist koosnev taustajõudude tiim. EOK spordijuhi Martti Raju sõnul on abipersonal komplekteeritud parimal võimalikul moel ja sportlasi abistab tavapärasest rohkem ehk seitse füsioterapeuti.

"Väga paljud alad on harjunud mõne füsioterapeudiga ise koostööd tegema ja meil on variant võtta nad kaasa. Lisaks sellele on veel üldfüsiod, kes teevad igapäevast tööd või siis lähevad mõne ala juurde lisaks, kus on palju sportlasi," selgitas EOK spordidirektor Martti Raju.

Esimese sportlasena jõuab 25.juulil Riosse surfar Ingrid Puusta. Ohutusest ja zika viirusest on sportlased loengu saanud ja EOK kulul ka vaktsineerimas käinud.

"Zika vastu vaktsiini ei ole, aga kollapalaviku ja hepatiidi vastu on kõikidele antud võimalus olümpiakomitee kulul käia ennast ära vaktsineerida, kui nad seda vajalikuks peavad," lisas Raju.

Kõiki Rio olümpia ettevalmistuseks kulunud rahasummasid pole EOK veel kokku löönud. "2,5 ja 3 miljoni euro vahele see jääb ja eks see lõplik tõde selgub siis, kui kõik on läbi," sõnas Sõõrumaa.

Rio koondiste ülesandmiste viimane päev on esmaspäev ja siis selgub, kas mõni meie joone all olev kergejõustiklane või ujuja saab veel olümpiakutse või mitte.

Toimetaja: Siim SemiskarRain Veideman
FOTOD | Suurest kaotusseisust välja tulnud korvpallikoondis alistas Rootsi

Tallinnas Kalevi spordihallis toimunud korvpalli kontrollkohtumises sai Eesti koondis 77:72 (18:25, 17:20, 23:11, 19:16) jagu Rootsist.

Chris FroomeChris Froome
Chris Froome võitis neljandat korda Prantsusmaa velotuuri

Prantsusmaa velotuuri võitis neljandat korda Chris Froome (Sky). Britt oli olnud parim ka 2013. ning 2015. ja 2016. aastal.

KERGEJÕUSTIKU U-20 EM
Johannes Erm
Erm pälvis U-20 EM-ilt hõbeda ja Tilga pronksi

Kergejõustiku kuni 20-aastaste Euroopa meistrivõistlustel Grossetos jätkavad pühapäeval kümnevõistlust Johannes Erm ja Karel Tilga, kes avapäeva järel hoidsid vastavalt esimest ja neljandat kohta.

Uuendatud: 20:03 
tennis
Maria Lota KaulMaria Lota Kaul
Pärnus algab rahvusvaheline tenniseturniir

Kolmandat aastat Pärnus peetav Merko Estonian Open hõivab esmaspäevast linna tenniseväljakud terveks nädalaks ja toob suvepealinna kireva rahvusvahelise seltskonna. Eesti tippudest lööb 15 000 dollari suuruse auhinnafondiga ITF-i turniiril esmakordselt kaasa Jürgen Zopp, naiste tabelisse lisandus viimasel hetkel Kaia Kanepi.