Draama: joostes finiši poole tormanud Froome jäi liidrisärgist ilma ({{commentsTotal}})

Prantsusmaa velotuuri 178 km pikkune mängine 12. etapp Montpellier'st Mont Ventoux'sse sai dramaatilise lõpplahenduse, kui paar kilomeetrit enne finišit sõitis Richie Porte (BMC) rajal olnud rohkearvulise publiku tõttu peatunud kaameramehe mootorrattale tagant otsa ja kukkus. Samasse õnnetusse sattus tuuri üldliider Chris Froome (Sky), kes jätkas etappi joostes, enne kui sai uue ratta.

Etapi võitis belglane Thomas de Gendt (Lotto Soudal) 4:31.51-ga, kes edestas kaasmaalast Serge Pauwelsit (Dimension Data) kahe ja hispaanlast Dani Navarrot (Cofidis) 14 sekundiga. Enne kukkumist peakonkurentide ees rünnaku ette võtnud Froome kaotas lähimatele rivaalidele pooleteist minutiga ning loovutas liidrisärgi britile Adam Yatesile (Orica-BikeExchange).

Üldarvestuses juhib Yates hollandlase Bauke Mollema (Trek - Segafredo) ees üheksa sekundiga. Kolmandal kohal olev Kolumbia rattur Nairo Quintano (Movistar) jääb liidrist maha 14 sekundiga. Kuuendaks langenud Froome kaotab Yatesile 53 sekundiga.

Tanel Kangert (Astana) kaotas tänasel etapil võitjale 9.35, mis andis 39. koha. Kokkuvõttes hoiab eestlane 22.20 suuruse allajäämisega liidrile 23. positsiooni.

Lionel Messi
Messile määratud 21-kuune vanglakaristus jäi jõusse

Hispaania ülemkohus jättis jõusse eelmisel aastal Barcelona jalgpalliklubi argentiinlasest tähele Lionel Messile määratud 21-kuuse vanglakaristuse.

Steven Gerrard ja Jürgen Klopp
Liverpool alistas Austraalia meistri, Klavan mängis teise poolaja

Inglismaa jalgpalli kõrgliiga neljanda kohaga lõpetanud Liverpool alistas Sydneys toimunud sõpruskohtumises kohaliku meeskonna 3:0. Eesti jalgpallikoondise kapten Ragnar Klavan tegi kaasa kohtumise teise poolaja.

Mihkel Ainsalu ja FC FloraMihkel Ainsalu ja FC Flora
FC Flora surus teisel poolajal Paide vastupanu maha

Koduses jalgpalli Premium liigas sai teisipäevases esimesena lõppenud kohtumises Tallinna FC Flora 3:1 jagu Paide Linnameeskonnast. Kindlad võidud said ka Tallinna Levadia ja Sillamäe Kalev.

Uuendatud: 21:03
tennis
Nick KyrgiosNick Kyrgios
Üheksa topeltviga teinud Kyrgios kaotas Lyonis maailma 94. reketile

Austraallane Nick Kyrgios (ATP 19.) kaotas Prantsusmaal Lyonis toimuva tenniseturniiri teises ringis argentiinlasele Nicolas Kickerile (ATP 94.) 6:2, 4:6, 2:6.