Teemantliiga etapil Roomas ohustati naiste 5000 m jooksu maailmarekordit ({{commentsTotal}})

Kergejõustiku Teemantliiga võistlusel Roomas hoolitsesid võistlusõhtu parimate tulemuste eest Aafrika jooksjad. Napilt jäi puudu maailmarekordist naiste 5000 meetri jooksus.

Etioopia jooksja Almaz Ayana oli maailmarekordi graafikust ees kolme kilomeetri järel lausa 8 sekundit ja nelja kilomeetri järel veel viis sekundit, kuid lõpuks tuli leppida kõigi aegade teise tulemusega 14.12,59. Tirunesh Dibaba rekordist jäi teda lahutama pisut vähem kui poolteist sekundit.

Väljakualadel oli parimaks tulemuseks kaugushüppe olümpiavõitja Greg Rutherfordi 8.31. Kõrgushüppes ületas võidumees Bogdan Bondarenko 2.33.

Heitealadel jäid võidutulemused tagasihoidlikumaks. Robert Urbanek heitis ketast 65 meetrit ja naiste odaviske võitja Sunette Viljoen sai kirja 61.95. Valerie Adams tõukas kuuli 19.69, mis on vigastuste järel tippu tagasi pürgiva neljakordse maailmameistri parim tõuge viimase paari aasta jooksul.

Justin Gatlin sai hooaja kuuenda võidu, läbides 100 meetrit 9,93 sekundiga. Vaid ühe sajandikuga kaotas talle Ameer Webb ja kuue sajandikuga Euroopa esisprinter Jimmy Vicaut. Viimase kolme hooaja vältel on Gatlin kaotanud vaid ühe 100 meetri jooksu - mullu MM-finaalis Usain Boltile.

Toimetaja: Siim Semiskar

Rain Veideman
FOTOD | Suurest kaotusseisust välja tulnud korvpallikoondis alistas Rootsi

Tallinnas Kalevi spordihallis toimunud korvpalli kontrollkohtumises sai Eesti koondis 77:72 (18:25, 17:20, 23:11, 19:16) jagu Rootsist.

Chris FroomeChris Froome
Chris Froome võitis neljandat korda Prantsusmaa velotuuri

Prantsusmaa velotuuri võitis neljandat korda Chris Froome (Sky). Britt oli olnud parim ka 2013. ning 2015. ja 2016. aastal.

KERGEJÕUSTIKU U-20 EM
Johannes Erm
Erm pälvis U-20 EM-ilt hõbeda ja Tilga pronksi

Kergejõustiku kuni 20-aastaste Euroopa meistrivõistlustel Grossetos jätkavad pühapäeval kümnevõistlust Johannes Erm ja Karel Tilga, kes avapäeva järel hoidsid vastavalt esimest ja neljandat kohta.

Uuendatud: 20:03
tennis
Maria Lota KaulMaria Lota Kaul
Pärnus algab rahvusvaheline tenniseturniir

Kolmandat aastat Pärnus peetav Merko Estonian Open hõivab esmaspäevast linna tenniseväljakud terveks nädalaks ja toob suvepealinna kireva rahvusvahelise seltskonna. Eesti tippudest lööb 15 000 dollari suuruse auhinnafondiga ITF-i turniiril esmakordselt kaasa Jürgen Zopp, naiste tabelisse lisandus viimasel hetkel Kaia Kanepi.