Teemantliiga etapil Roomas ohustati naiste 5000 m jooksu maailmarekordit ({{commentsTotal}})

Kergejõustiku Teemantliiga võistlusel Roomas hoolitsesid võistlusõhtu parimate tulemuste eest Aafrika jooksjad. Napilt jäi puudu maailmarekordist naiste 5000 meetri jooksus.

Etioopia jooksja Almaz Ayana oli maailmarekordi graafikust ees kolme kilomeetri järel lausa 8 sekundit ja nelja kilomeetri järel veel viis sekundit, kuid lõpuks tuli leppida kõigi aegade teise tulemusega 14.12,59. Tirunesh Dibaba rekordist jäi teda lahutama pisut vähem kui poolteist sekundit.

Väljakualadel oli parimaks tulemuseks kaugushüppe olümpiavõitja Greg Rutherfordi 8.31. Kõrgushüppes ületas võidumees Bogdan Bondarenko 2.33.

Heitealadel jäid võidutulemused tagasihoidlikumaks. Robert Urbanek heitis ketast 65 meetrit ja naiste odaviske võitja Sunette Viljoen sai kirja 61.95. Valerie Adams tõukas kuuli 19.69, mis on vigastuste järel tippu tagasi pürgiva neljakordse maailmameistri parim tõuge viimase paari aasta jooksul.

Justin Gatlin sai hooaja kuuenda võidu, läbides 100 meetrit 9,93 sekundiga. Vaid ühe sajandikuga kaotas talle Ameer Webb ja kuue sajandikuga Euroopa esisprinter Jimmy Vicaut. Viimase kolme hooaja vältel on Gatlin kaotanud vaid ühe 100 meetri jooksu - mullu MM-finaalis Usain Boltile.

Toimetaja: Siim Semiskar

Mohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

Markelle Fultz ja NBA komissar Adam Silver
Soomlane valiti NBA draftis seitsmendana, Butler lahkus Bullsist

Möödunud öösel leidis Brooklynis aset järjekordne korvpalliliiga NBA draft. Esimese kümne valitu hulka kuulus kaks eurooplast.

võrkpallitriumf
Gheorghe Cretu
Cretu: praegust koondist ei saa kolme aasta tagusega võrrelda

Eesti meeste võrkpallikoondis naasis täna Mehhikost Maailmaliiga kolmanda tugevusgrupi meistritena. Koondise peatreener Gheorghe Cretu rääkis ERR-ile, et on koondis kolme aasta jooksul märgatavalt arenenud.

Uuendatud: 22:15
tennis
Vladimir IvanovVladimir Ivanov
Ivanov pääses Hollandis kaheksa hulka
Uuendatud: 22.06

Hollandis Almere'is peetaval 15 000 USA dollari suuruse auhinnafondiga ITF-i tenniseturniiril jõudis Eesti meeste esinumber Vladimir Ivanov (ATP 407.) veerandfinaali.