VIDEO | Kokkuvõttev saade TV 10 olümpiastarti 4. etapist ({{commentsTotal}})

{{1464524011000 | amCalendar}}

ETV2 eetris oli pühapäeva õhtul TV 10 Olümpiastarti 45. hooaja 4. etapi kokkuvõte. Nüüd on võimalik saadet vaadata ka ERR-i spordiportaalis.

Tõrvast pärit odaviskaja Tanel Laanmäe viskas mullu kümnest võistlusest kaheksal oda üle 80 meetri ja viis oma rekordi 83.82 peale ning valmistub nüüd olümpiadebüüdiks. Enne suurvõistlustele minekut käis Laanmäe ergutamas ala tagalat ja meenutas oma sportlaskarjääri algust.

14-aastaselt viskas ta palli TV 10 olümpiastarti sarjas üle 72 meetrit, kuid tegi selle tulemuse kipsis jalaga. Nii ratsutamise, koorilaulu kui näitlemisega tegelenud Laanmäe rääkis saates, et võitis esimese diplomi jooksurajal ja armastas koolipoisina mitmekülgsust.

Tartu etapil jäi Laanmäele eelkõige silma 12-aastane Isabell-Mary Luik, kes lennutas palli üle 54 meetri ja kerkis sarja edetabelis kaheksandale kohale. Tema vanem õde Mirell Luik püüab läbi lüüa odaviskajana ja valmistub Poolas toimuvateks juunioride maailmameistrivõistlusteks.

Tartu etapi kõige säravamad tulemused püstitasid Liisa-Maria Lusti ja Kristian Otlot. Jüri Gümnaasiumis õppiv 14-aastane Otlot läbis 1000 meetrit 2.47,94-ga ja tõusis sellega sarja kõigi aegade edetabelis teisele kohale. Temast kiirem on olnud vaid Meelis Tammre.

Noorema ehk kuni 12-aastaste tüdrukute kaugushüppes tõusis aga TV 10 kõigi aegade edetabelis teisele kohale Tallinna Inglise Kolledžis õppiv Liisa-Maria Lusti, kes hüppas 5.26.

Kohtunikuna tegutses etapil Rio olümpiaks valmistuv 400 meetri tõkkejooksja Jaak-Heirich Jagor, kes sai sisehooajal kohtunikuna viis tundi järjest teivashüppes valget ja punast lippu kergitada ning tellinguid nihutada

Ühtlasi selgus 20 koolide võistkonda, kes pääsesid 15. juunil Kadrioru staadionil toimuvale finaalvõistlusele.

Vaata tulemusi siit.

Saate toimetaja ja režissöör Anu Säärits.

Toimetaja: Maarja VärvEesti jalgpallikoondise treening
Vassiljev sai lepingupakkumise oma endiselt tööandjalt

Poola meedia teatel on 32-aastasele Eesti jalgpallikoondislasele Konstantin Vassiljevile lepingut pakkunud mehe endine tööandja Gliwice Piast.

tennis
Marin CilicMarin Cilic
Cilic jahib viieaastase vaheaja järel Londoni tiitlit

Meeste tennise maailma edetabelis seitsmendal real paiknev Marin Cilic püüab Londonis peetaval Queen’s Clubi tenniseturniiril karjääri teist võitu muruväljakuil.