Lindpere: Eestis on nii palju noori ja andekaid jalgpallureid, ühel päeval jõuame EM-ile ({{commentsTotal}})

ETV saates „Ringvaade” käis külas 1. juunil Andorra vastu viimast korda Eesti jalgpallikoondise eest väljakule tulev Joel Lindpere, kes rääkis karjääri lõpetamisest ja suvisest EM-finaalturniirist.

„Aastat alustasin suure entusiasmiga, tegin kõvasti trenni ja käisin ka välismaal, aga tulin sealt kurva näoga, selg kõveras ära,” rääkis Lindpere „Ringvaates”. „Lepingupakkumised olid tegelikult olemas ja kui oleks kõik asjad nii, nagu tahaks, oleks hetkel veel välismaal ja mängiks oma lemmikspordiala. Aga ju siis on asjad nii läinud ja tuleb teha mingid reaalsed otsused, teatepulk edasi anda.”

Kas viimase mängu pead ikka vastu? „Kui suurt koormust ei ole, on väga mõnus. Praegu olen kuu aega korralikult trenni teinud. Aga kuna seljaprobleem on olemas, siis täiskoormusega profina on praegu väga raske olla,” tõdes Lindpere. „Pikk sportlaskarjäär on selja taga, operatsioone on olnud küll ja küll. Praegu on lihtsalt seljas tükike lahti, mis tõmbab sinna närvi vahele ja tihti segab. Kahjuks välismaal olles see lõi välja ja tulin tagasi, ütlesin, et midagi peab tegema. Kui see saab korda tehtud, võin veel klubikarjääri kuskil välismaal jätkata, aga suure tõenäosusega seda ei juhtu. Eesti koondise osas otsustasin, et õigem on anda oma teatepulk kellelegi noorele, kes väärib seda, kes kannab seda pikka aega ja edukamalt kui mina.”

Lahkumismäng Andorra vastu on 1. juunil, oled öelnud, et soovid seal värava lüüa? „Eks ta nii plaanitud on,” muigas Lindpere. „Andorra vastu olen värava, isegi vist kaks löönud, miks mitte seda korrata? Väga loodan, et Eesti koondise mängijad on kõik nii heas vormis, et teevad mulle suure eeltöö ära ja kingivad mulle selle värava.”

Lindpere rääkis ka 10. juunil Prantsusmaal algavast EM-finaalturniirist ning avaldas lootust, et kunagi jõuab nii kaugele ka Eesti koondis.

„Kui need suurturniirid on, siis mõtled, et paljud mu sõbrad, kellega olen koos mänginud, on käinud nii EM-idel kui MM-idel, löönud seal väravaid, edukalt esinenud ja nad on täiesti tavalised mängijad, mõni pole võib-olla isegi minu meeskonnal väljakule pääsenud, aga ikka on käinud EM-il või MM-il ära,” arutles Lindpere. „Siis tuleb tihti selline mõte, et mis küll läks nihu, võib-olla olime lähedal, üks-kaks väravat oleks võinud ära jääda ja võib-olla oleksime saanud minna. Kahjuks minul see ei õnnestunud mängijana, loodan, et äkki mingis teises rollis Eesti koondise juures ühel päeval see juhtub kuidagi. Loodame, et see juhtub. Arvan, et Eestis on nii palju noori ja andekaid jalgpallureid, ühel päeval see juhtub.”

Kellele kaasa elad? „Kogu selle suure jamaga Prantsusmaa ümber hoian tõesti pöialt Prantsusmaale. Kõik need skandaalid ja juhtumid, mis on viimasel ajal Prantsusmaad kimbutanud, kõik ärajäänud mängud ja pommitamised... väga loodan, et Prantsusmaa näitab kodus iseloomu ja toob selle võidu koju oma rahva jaoks,” sõnas Lindpere.

On mõni mängija, kellele sa eriti kaasa elad? „Tahaks näha, mida suudab Cristiano Ronaldo Portugali, ta on ikkagi maailma üks paremaid mängijaid ja tahaks näha, kas ta EM-il suudab end kehtestada,” rääkis Lindpere. „Samamoodi on üks uustulnuk, Jamie Vardy, kes aitas Leicester City Inglismaa meistriks. Ta on tulnud täieliku komeedina, kõik teda võib-olla ei tea, aga mind täiesti huvitab, kas ta suudab ka maailma jalgpallis inimeste südametesse ja mällu pugeda.”

Toimetaja: Maarja VärvEesti võrkpallikoondisEesti võrkpallikoondis

TÄNA | Eesti võrkpallikoondis kohtub otsustavas MM-valikmängus Venemaaga

Täna kell 20.30 algab meeste võrkpallikoondisel Kalevi spordihallis koduse MM-valikturniiri otsustav kohtumine. Viimases voorus on meie vastaseks Venemaa, kellega mängime selle nimel, kumb võistkond pääseb otse finaalturniirile.

Georg Gross - Raigo Mõlder
Harju rallil võidutses Georg Gross

Eesti autorallimeistrivõistluste kavva kuuluval Neste Harju Rallyl võidutsesid Georg Gross ja Raigo Mõlder (Ford).

Uuendatud: 22:31 
tennis
Jürgen ZoppJürgen Zopp
Zopp loovutas kvalifikatsiooni avaringis vaid ühe geimi

Jürgen Zopp (ATP 469.) alustas Itaalias Vicenzas peetava 43 000 euro suuruse auhinnafondiga ATP Challengeri tenniseturniiri kvalifikatsiooni kindla võiduga.